18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

grzebią i chcą zmian

MACIEREWICZ O... FAŁSZOWANIU WYBORÓW! PiS ma plan

27.09.2022  11:02
Antoni Macierewicz mówi o fałszowaniu wyborów
Antoni Macierewicz mówi o fałszowaniu wyborów Fot: Wojciech Olkuśnik/East News

PiS chce kolejnych zmian w przeprowadzaniu wyborów - tym razem majstrują przy sposobie liczenia głosów. Antoni Macierewicz oznajmia, że ma to związek z potencjalnym fałszerstwem.

PiS kombinuje przed wyborami. Do być może najważniejszego głosowania w ich karierze został zaledwie rok, a sondaże są bezlitosne - jeśli nie wydarzy się cud, partia dziś rządząca w 2023 roku przejdzie do opozycji. Czy to dlatego panicznie szukają nowych rozwiązań i chcą za wszelką cenę zmienić nie tylko zasady liczenia głosów, ale też wprowadzić centralny rejestr wyborców, a nawet przesuwają wybory samorządowe i planują zmienić ordynację wyborczą?

Część opozycji i obywateli obawia się, że namnażające się zmiany, które wprowadza i planuje wprowadzić PiS, mogą służyć próbie... sfałszowania wyborów. Czy partia mogłaby się posunąć tak daleko? Tego nie wiemy, zapewniają jednak, że oczywiście nie, nic z tych rzeczy. Oni chcą Polskę przed fałszerstwem uchronić!

PiS kombinuje z wyborami. Macierewicz mówi o fałszowaniu głosów

We wtorek sprawą przyszłorocznych wyborów parlamentarnych, zmianami w sposobie liczenia głosów i fałszerstwami zajął się jeden z najbardziej kontrowersyjnych polskich polityków. Mowa o Antonim Macierewiczu, który wszędzie widzi spiski, bomby i wybuchy, ale w panicznych działaniach przedwyborczych swojej partii nie dostrzega niczego niepokojącego.

Trzeba przyjąć takie rozstrzygnięcia prawne, które umożliwią pełną kontrolę społeczną wyborów i o to chodzi – o społeczna kontrolę wyborów. Żadne działania nielegalne, żadne działanie jakieś podejrzane. Odwrotnie o zdefiniowaną prawnie społeczną kontrolę wyborów

- mówił Antoni Macierewicz w Polskim Radiu 24, zapewniając, ze PiS wyborów nie sfałszuje, oni chcą przed fałszerstwem Polskę i Polaków uchować.

Planowane przez PiS zmiany w sposobie liczenia głosów mają zostać wprowadzone specjalną ustawą. Mówił o niej już w połowie września Jarosław Kaczyński: to wprowadzimy w ustawie, tak żeby bardzo trudno było coś zmienić, żeby to było w zasadzanie niemożliwe - zapowiadał.

Nowy sposób liczenia głosów - zmiany PiS

W ostatni poniedziałek do tematu odniósł się sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski, który tłumaczył, że jeśli projekt zostanie zrealizowany, przewodniczący komisji wyborczej będzie zmuszony pokazać kartę do głosowania wszystkim członkom komisji, tak, by każdy zobaczył jaki głos został oddany. - Tak liczy się głosy w Wielkiej Brytanii, tak liczy się głosy w kilku innych państwach - przekonywał. 

Zapowiedział przy tym, że specjalny projekt ustawy w tej sprawie zostanie przedstawiony przez partię w ciągu kilku najbliższych tygodni.