18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Powiało chłodem

Macierewicz ostrzega Tuska. "Będzie miał ogromne kłopoty"

07.07.2021  13:23
Donald Tusk będzie miał kłopoty?
Donald Tusk będzie miał kłopoty? Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Antoni Macierewicz zapewnia, że Prawo i Sprawiedliwość nie ma żadnych obaw dotyczących powrotu Donalda Tuska do Polski. Były szef MON ocenił rolę byłego premiera na polskiej scenie politycznej oraz wywróżył mu ogromne kłopoty. Zjednoczona Prawica robi dobrą minę do złej gry?

Stało się, Donald Tusk naprawdę wrócił do polskiej polityki. Największy koszmar PiS właśnie staje się faktem, choć posłowie jak na razie starają się tonować nastroje. Większy niepokój widać natomiast w TVP, gdzie o Tusku mówi się teraz przez całą dobę.

Donald Tusk wystraszył PiS?

Do powrotu byłego szefa PO oraz jego ostatnich wypowiedzi odniósł się Antoni Macierewicz w rozmowie z TVP 3 Łódź.

To jest niszczenie Polski, uzależnianie Polski od Niemiec, polityka prorosyjska, dramat smoleński, odpowiedzialność za dramatyczną demoralizację aparatu państwowego, którą umocnił w Polsce - grzmiał Antoni Macierewicz.

Mimo ostrej wypowiedzi przyznał jednak, że podczas ostatniego kongresu nikt nie zajmował się sprawą Donalda Tuska i "nie ma żadnych obaw związanych z jego powrotem".

Nie sądzę, żeby Tusk przemodelował polską scenę polityczną. Być może ta scena polityczna przemodeluje wreszcie pana Tuska. Może mieć pewien wpływ w samej PO. Ale już po działaniu pana Trzaskowskiego widać, że będzie miał z tym ogromne kłopoty - dodał były szef MON.

Zdaniem Macierewicza Donald Tusk zrobi wszystko, by pokrzyżować realizację Polskiego Ładu, choć jak twierdzi, próby te zakończą się niepowodzeniem, a PiS ponownie będzie triumfowało.

Optymistyczne wizje byłego ministra obrony narodowej psują ostatnie sondaże wyborcze, według których niebawem sytuacja na polskiej scenie politycznej może ulec sporej zmianie.