18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

a masz proepidemiku

TO NIE JEST KRAJ DLA ANTYSZCZEPIONKOWCÓW? Nie wpuszczą do Polski

Emilia Waszczuk
26.05.2021  14:39
Koniec z pobłażaniem przeciwnikom szczepień? Granice zamkniete dla proepidemików
Koniec z pobłażaniem przeciwnikom szczepień? Granice zamkniete dla proepidemików Fot: Umomos/Shutterstock

Ważne zmiany w obostrzeniach pandemicznych. Rząd zdecydował – nie ma w Polsce miejsca dla osób, które uważają pandemię za bzdurę i spisek. Antyszczepionkowcy powinni się pakować?

Na razie nikt nikogo do szczepień nie zamierza zmuszać, nie ma też mowy o wysiedlaniu antyszczepionkowców. Są za to coraz ostrzejsze przepisy, które dadzą odczuć osobom niezaszczepionym, że nie są zbyt mile widziane. NIGDZIE.

Jedna z nich to nagłe odblokowanie koncertów, na które wstęp dla niezaszczepionych ma być mocno ograniczony. Na dniach rząd ogłosić ma też kolejne znoszenie obostrzeń, a wtedy możemy usłyszeć o innych utrudnieniach dla zwolenników teorii spiskowych i tak zwanych proepidemików.

Antyszczepionkowcy niemile widziani. Problemy na granicach

Tymczasem już teraz, PiS we współpracy z Unią Europejską, zmienia zasady przekraczania polskich granic. Jak poinformował w środę rano wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, do Polski wjadą spokojnie tylko osoby, które przyjęły pełną szczepionkę. Co z pozostałymi?

Do Polski będzie mogła wjechać osoba, która albo jest zaszczepiona, albo jest ozdrowieńcem, albo wykonała w ciągu 24 godzin test. Taka zasada będzie obowiązywała nie tylko w Polsce, ale we wszystkich krajach europejskich

– powiedział Waldemar Kraska.

W tym wszystkim warto zwrócić uwagę na fakt, że w całej Europie antyszczepionkowcy nie znajdą dla siebie azylu. Co więcej, nawet krótki wyjazd będzie wymagał od niezaszczepionych wykonania kosztownego testu na obecność SARS-COV-2 w organizmie. Czas przebadania się jest mocno ograniczony, więc niestety, ale z darmowym badaniem zapewnionym przez NFZ i dość opieszałym działaniem sanepidu, mogą się zwyczajnie nie wyrobić…

Zmiany w obostrzeniach wejść mają w życie wraz z wprowadzeniem w Polsce i Europie zielonych certyfikatów/paszportów covidowych. Wdrażanie programu rozpocznie się już od 1 czerwca, a od 1 lipca nie będzie już można liczyć na żadne odstępstwa.

Czytaj także
Przeczytaj więcej