18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ostra zadyma

Antyszczepionkowcy zaatakowali Niedzielskiego. Minister zszokowany

26.07.2021  17:16
Antyszczepionkowcy zagłuszali konferencję Niedzielskiego
Antyszczepionkowcy zagłuszali konferencję Niedzielskiego Fot: Pawel Wodzynski/East News

Poniedziałkowa konferencja prasowa Adama Niedzielskiego nie należała do najprzyjemniejszych. Wypowiedzi szefa resortu zdrowia zostały zakłócone przez grupę antyszczepionkowców.

W poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski odwiedził gminę Jeżowe na Podkarpaciu. Jest to czarny punkt na szczepionkowej mapie Polski, wyróżniający się największą populacją antyszczepionkowców. Część z nich przyszła na spotkanie z szefem resortu zdrowia, próbując zagłuszyć jego przemówienie.

Zebrały się tutaj osoby, które nie wierzą w szczepienie i które bardzo agresywnie reagują. [...] Tak, jak państwo słyszycie, zaczynają się różne kalumnie, słowa, a nie było tutaj mowy ani przez chwilę o przymusie, więc te zarzuty, które są artykułowane, są po prostu nietrafione - mówił poirytywany minister.

Wśród protestujących pojawił się Grzegorz Braun wraz ze swoimi sympatykami. Poseł Konfederacji nazwał Adama Niedzielskiego "naczelnym zbrodniarzem Rzeczpospolitej" oraz zarzucił mu szczepionkowe kłamstwo.

Zamieszanie na konferencji Adama Niedzielskiego

Antyszczepionkowi aktywiści nie przejmowali się apelami i ostrzeżeniami ministra zdrowia, wykrzykując w jego stronę hasła "Wara od naszych dzieci", "Stop segregacji sanitarnej" oraz "Niedzielski Mengele". Na polityka czekała również taczka, która ostatecznie nie została wykorzystana.

Adam Niedzielski mimo okrzyków nawiązał do ostatniego ataku antyszczepionkowców na punkt szczepień. Jak przyznał, "wirtualne hejty przerodziły się w autentyczną, fizyczną agresję. A szczepienia to jedyne, co może nas uratować".

Czytaj także
Przeczytaj więcej