18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Spora obstawa

Armia ochroniarzy strzeże Kaczyńskiego. Czego boi się prezes PiS?

05.05.2021  09:20
Jarosław Kaczyński wymaga ogromnej ochrony
Jarosław Kaczyński wymaga ogromnej ochrony Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Z roku na rok niepokojąco rosną wydatki na ochronę Jarosława Kaczyńskiego. Prezes pilnie strzeże siebie i swojej prywatności, płacąc firmom ochroniarskim miliony złotych. Tłumna obstawa towarzyszy mu nawet w drodze do kościoła.

W niedzielę prezes PiS mimo niesprzyjającej pogody wybrał się na wycieczkę do kościoła. Przed wyjazdem oraz w trakcie mszy, Kaczyńskiemu towarzyszyło aż pięciu ochroniarzy. Wynajęci funkcjonariusze nie tylko czujnie badali i analizowali czyhające na niego zagrożenia, ale także pomagali mu w najtrudniejszych wyzwaniach.

Jeden z ochroniarzy z niemałym skupieniem trzymał nad głową prezesa parasolkę, monitorując spadające krople deszczu. Pozostali pracownicy dźwigali podręczny bagaż Kaczyńskiego, czyli kurtkę i torbę na ramię. Za tego typu usługi rząd każdego roku płaci miliony złotych.

Ile kosztuje ochrona prezesa?

Z informacji opublikowanych przez tygodnik "Polityka" wynika, że każdego dnia partia wydaje 5 tysięcy złotych na ochronę Jarosława Kaczyńskiego. Rocznie oznacza to koszt w wysokości ponad 2 milionów złotych!

Kaczyński oprócz ochroniarzy może liczyć na wsparcie policjantów, którzy czuwają pod jego domem, pilnując skrzynki na listy. Co ciekawe, podczas najważniejszych wydarzeń jego bezpieczeństwa pilnują nawet snajperzy! Jak widać, lęk prezesa stale narasta.

Czytaj także
Przeczytaj więcej