18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pora się pakować

Były poseł PiS IDZIE DO WIĘZIENIA. Bezlitosny wyrok sądu

22.12.2021  11:24
Artur Zawisza idzie siedzieć
Artur Zawisza idzie siedzieć Fot: Szymon Starnawski/Polska Press/East News

Sąd ogłosił wyrok ws. wypadku spowodowanego przez byłego posła PiS Artura Zawiszę. Polityk, kierując bez uprawnień, potrącił rowerzystkę. Kobieta z poważnymi obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Artur Zawisza stanął przed sądem po wypadku, do którego doszło w 2019 roku. Polityk, jadąc autem, potrącił rowerzystkę. Pracownica Biura Bezpieczeństwa Narodowego została zabrana do szpitala z poważnymi obrażeniami ciała. Miała między innymi złamane biodro oraz zmiażdżone kolano.

Wkrótce okazało się, że polityk kierował bez prawa jazdy, które wcześniej stracił za jazdę pod wpływem alkoholu. Zakaz prowadzenia wygasał dopiero w 2020 roku.

Artur Zawisza idzie siedzieć

We wtorek Sąd Rejonowy Warszawa Mokotów skazał Artura Zawiszę na karę 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata. Sędzia Agnieszka Prokopowicz stwierdziła, że oskarżony "nie uczy się na swoich błędach, lekceważy przepisy i wymaga działania resocjalizacyjnego w tym zakresie".

Na byłego parlamentarzystę nałożono również dwuletni zakaz prowadzenia pojazdów i zobowiązanie do zapłacenia 60 tys. zł zadośćuczynienia dla poszkodowanej kobiety.

Polityk pokryje również koszty procesu. Ogłoszony wyrok jest nieprawomocny.