18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

doigra się?

Były poseł PiS z zarzutami! Artur Zawisza pójdzie siedzieć?

07.11.2019  14:25
Były poseł PiS z zarzutami! Artur Zawisza pójdzie siedzieć?
Były poseł PiS z zarzutami! Artur Zawisza pójdzie siedzieć? Fot: Adam Jagielak/Wprost/East News

Artur Zawisza spowodował poważny wypadek, kierując autem bez uprawnień. Potrącona przez niego kobieta jest w złym stanie i może potrzebować wielomiesięcznej rehabilitacji. Polityk usłyszał pierwsze zarzuty.

Dwa tygodnie po szokującym wypadku z udziałem Artura Zawiszy, mężczyzna w końcu usłyszał pierwsze zarzuty. Przypomnijmy. Prawicowy polityk, niegdyś członek PiS, później Konfederacji, 25 października jechał bez uprawnień autem i potrącił jadącą rowerem kobietę. Mimo wypadku, jeszcze tego samego dnia mężczyzna ponownie wsiadł "za kółko" i po raz kolejny został zatrzymany przez policję.

We wtorek 5 listopada Zawisza usłyszał w końcu pierwsze zarzuty w sprawie. Informacja o tym została podana do publicznej wiadomości dopiero w czwartek.

We wtorek w Komendzie Rejonowej Policji Warszawa II Artur Zawisza usłyszał dwa zarzuty dotyczące kierowania w dniu 25 października 2019 r. pojazdem mechanicznym marki Mercedes po drodze publicznej pomimo wydania decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami silnikowymi kat. B

- powiedział PAP prok.  Łukasz Łapczyński.

Zawisza odmówił składania wyjaśnień, ale przyznał się do zarzucanego mu czynu. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

Kolejne zarzuty w drodze?

Polityk nadal nie usłyszał jednak żadnych zarzutów w związku ze spowodowaniem wypadku. Prokuratura czeka w tej sprawie na dokumentację medyczną.

Po jej uzyskaniu, prokurator powoła biegłego z zakresu medycyny sądowej, który określi charakter obrażeń odniesionych przez kierującą rowerem

- mówi rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie.