18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Sasin odleciał?

Krwawy atak nożownika w Orlenie. PiS: TO WINA OPOZYCJI!

Emilia Waszczuk
07.06.2022  12:23
Jacek Sasin twierdzi, że krwawy atak na pracownika Orlenu to wina opozycji
Jacek Sasin twierdzi, że krwawy atak na pracownika Orlenu to wina opozycji Fot: Wojciech Olkuśnik/East News

Jacek Sasin przekroczył granicę obłudy? Po porannym ataku nożownika w zakładach PKN Orlen w Płocku publicznie oświadcza, że napastnika musiał napędzać hejt sączony przez opozycję.

We wtorek 7 czerwca wczesnym rankiem doszło do krwawego ataku nożownika na terenie zakładów PKN Orlen w Płocku. Uzbrojony mężczyzna dotkliwie ranił pracownika ochrony. Ochroniarz w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala. Napastnika obezwładniono i oddano w ręce policji.

Co kierowało 42-latkiem z Płocka? To sprawdzić ma prokuratura przy pomocy policji. Na miejscu zdarzenia prowadzone są działania służb, zlecono też przeszukanie mieszkania zamachowca. I choć w sprawie nic jeszcze nie ustalono, Jacek Sasin z PiS już wydał osąd. Wie na pewno -  PORANNY ATAK TO WINA OPOZYCJI.

Sasin oskarża opozycję o atak w Orlenie

Jacek Sasin był we wtorkowy ranek gościem TVP Info. Polityk pytany był między innymi o atak  na pracownika ochrony zakładów Orlen. Jak to polityk PiS, w dodatku w TVP, Sasin musiał zaatakować swoich przeciwników. Stwierdził przed kamerami, że do napaści nożownika nie doszłoby, gdyby nie "nieustanny hejt na Orlen, na fuzję Orlen-Lotos-PGNiG, na prezesa Obajtka [...] wykonywany przez polityków opozycji.

Trzeba bardzo wyraźnie powiedzieć do polityków opozycji: opamiętajcie się, przestańcie sączyć jad, przestańcie do opinii publicznej przekazywać fałszywe informacje dotyczące fuzji. Orlen-Lotos-PGNiG, to jest fuzja, która będzie służyć Polsce. Będzie przede wszystkim służyć bezpieczeństwu Polski i nic tego nie zmieni

- powiedział polityk PiS, wiceminister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Słowa Jacka Sasina szokują i oburzają, nie powinny jednak dziwić. Jesteśmy już przyzwyczajeni, że wszystko, co złe, jest zdaniem PiS i TVP wywołane działaniami opozycji, mimo że ta dziś nie rządzi i nie podejmuje żadnych ważnych decyzji od ponad 7 lat.

Hipokryzja PiS

Jednocześnie aż trudno nie wspomnieć dziś sprawy zabójstwa Pawła Adamowicza - ciągle nie rozwiązanej, mimo upływu trzech lat. Jego oprawca chwilę po ataku krzyczał do mikrofonu, że "zabił prezydenta, bo PO go torturowało". Pojawiły się doniesienia, że w czasie pobytu w więzieniu miał dostęp wyłącznie do kanałów TVP w telewizji i był zagorzałym fanem polityki Prawa i Sprawiedliwości.

Spekulowano więc, że na działanie zabójcy wpływ miał hejt sączony przez polityków PiS i TVP na prezydenta Gdańska. Ci ostatni nie poczuwają się oczywiście w żadnej mierze do winy, twierdząc, że to bzdurne oskarżenia. Jednocześnie bardzo podobne wysnuwają bez jakichkolwiek podstaw już kilka godzin po ataku w zakładach PKN Orlen.