18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ciąg dalszy szurania

Awantura w Sejmie! Grzegorz Braun ZNÓW UKARANY!

29.09.2021  15:39
Grzegorz Braun znowu ukarany
Grzegorz Braun znowu ukarany Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Poseł Konfederacji Grzegorz Braun został wykluczony z sejmowych obrad za "uniemożliwianie dalszej pracy Sejmu". Polityk wszedł na mównicę i mimo licznych upomnień wicemarszałka Sejmu nie zamierzał jej opuszczać. Poszło o maseczkę przeciw COVID-19.

Grzegorz Braun przemawiał podczas sejmowej debaty dotyczącej zmiany Regulaminu Sejmu. Na mównicę wszedł jednak bez maseczki ochronnej, na co zwrócił uwagę wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski.

Pan poseł ma świadomość, że permanentnie nie przestrzega zarządzenia marszałka Sejmu ws. szczególnych rozwiązań porządkowych dotyczących posiedzenia Sejmu i narusza porządek, ponieważ przebywa na sali sejmowej bez maseczki, nie posiadając zaświadczenia, które by upoważniało do przebywania bez maseczki - mówił wicemarszałek.

Ostrzeżenia te nie przekonały posła Konfederacji, który upierał się przy tym, że "postępuje z prawym obowiązującym w RP".

Grzegorz Braun bez maseczki w Sejmie

Kilkanaście minut później do sprawy odniósł się również poseł Polski 2050 Wojciech Maksymowicz. Polityk zwrócił uwagę na to, że w tej sytuacji doszło do naruszenia powagi decyzji wicemarszałka Sejmu.

Pan poseł Braun przechodzi koło nas bez maseczki. Oczywiście ma prawo do ignorancji, bo nie jest profesjonalistą w sferach medycznych, o których się często wypowiada. Natomiast jeśli ma wiedzę, to powinien wiedzieć, że w sytuacji narastającej pandemii noszenie maski zabezpiecza nie tyle samego posła Brauna; więc jego akt demonstracyjny nie mówi o jego odwadze, tylko jeżeli miałby maskę, to w ponad 98 proc. zabezpiecza mnie przechodzącego obok posła Brauna, który w danym momencie może mieć zakażenie COVID - przekazał Makymowicz.

Prowadzący obrady przyznał rację politykowi, po czym ponownie zwrócił się do Brauna, podkreślając, że "narusza porządek tego typu demonstracją".

Jeśli pan nie chce stosować się do regulaminu Sejmu wobec tego proszę, aby pan opuścił mównicę i salę sejmową, bo zarówno ja i posłowie, którzy tego regulaminu przestrzegają, mają dokładnie to samo zdanie. Pan demonstruje taką postawą swoje stanowisko, które jest sprzeczne z zasadami regulaminu Sejmu - kontynuował Zgorzelski.

Słowa te zostały zignorowane przez Brauna, przez co wicemarszałek podjął decyzję o wykluczeniu go z posiedzenia Sejmu.