18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

tylko tego brakowało...

BĘDZIE KOALICJA PIS-KONFEDERACJA?! "Trzeba szanować wybory Polaków"

Emilia Waszczuk
17.09.2021  13:33
Będzie koalicja PiS-Konfederacja? Trwają rozmowy
Będzie koalicja PiS-Konfederacja? Trwają rozmowy Fot: Artur Szczepański/REPORTER

Świetny pomysł, czy splunięcie w twarz wyborcom? PiS chce zaciągnąć Konfederację do współpracy. Krzysztof Bosak dostał zaproszenie na pierwsze rozmowy.

Co powiedzą wyborcy Konfederacji, gdy liderzy ich ukochanego ugrupowania ostatecznie zbratają się z PiS? Odkąd partia pojawiła się w przestrzeni publicznej, jej liczni włodarze zapewniają, że są antysystemowi, niezależni i walczą o lepszą Polskę. Nie raz już jednak pokazali, że w sytuacjach kryzysowych liczyć może na nich... zupełnie nikt i wstrzymywali się od głosu. Coraz bliżej im przy tym do Prawa i Sprawiedliwości, któremu z uporem i konsekwentnie ułatwiają przyjmowanie kolejnych ustaw. No to może koalicja?

Na pomysł, by zbratać się z Konfederacją, wpadł właśnie minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Wybitnie konserwatywny i marzący o szkole (i Polsce) rodem ze średniowiecza polityk wymyślił sobie, że weźmie w obroty Krzysztofa Bosaka i nawiąże z nim polityczną współpracę. Jak dowiedziała się nieoficjalnie Wirtualna Polska, minister zaprosił lidera Konfederacji na kuluarowe spotkanie.

Koalicja PiS-Konfederacja?

Teraz doniesienia te komentuje inny polityk PiS - Jarosław Sellin. Wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu nie widzi niczego niestosownego w brataniu się z Konfederacją, oznajmił wręcz, że PiS robi to, bo taka jest wola wyborców.

Trzeba szanować wybory Polaków. Kilka procent Polaków zdecydowało, że posłowie Konfederacji zasługują na to, by - w niewielkiej grupie, ale jednak - zasiadać w parlamencie. Krzysztof Bosak jest politykiem znanym od lat, który kandydował na prezydenta, jak na swój elektorat osiągał ciekawe wyniki. Nie jest osobą, którą należy izolować od dyskusji. Także ja ten ruch rozumiem. Edukacja jest sprawą, która interesuje wszystkich

- powiedział Jarosław Sellin w rozmowie z WP.

Co ciekawe, polityk PiS przyznał, że nie ma pojęcia, jakie są postulaty i plany Konfederacji w kwestii edukacji. Któż by się tym jednak przejmował? Ważniejsze od poglądów jest dziś dla PiS znalezienie jakichkolwiek koalicjantów i wzmocnienie sejmowej większości.

Czytaj także