18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

mało

BĘDZIE PODWYŻKA 500 PLUS? PiS musi znaleźć pieniądze

Emilia Waszczuk
11.10.2021  12:53
500 Plus urośnie? PiS musi szukać pieniędzy
500 Plus urośnie? PiS musi szukać pieniędzy Fot: ARKADIUSZ ZIÓŁEK/East News

500 Plus to za mało, Polacy chcą więcej. Flagowy program PiS już nie zadowala obywateli. Ludzie widzą, że inflacja szaleje i wszystko drożeje, więc domagają się większych pieniędzy na dzieci.

Program socjalny Rodzina 500 Plus to jeden z największych projektów PiS. Mówi się, że to właśnie obietnica dodatkowych pieniędzy dla rodzin dała partii zwycięstwo w wyborach i doprowadziła ją do władzy. Teraz jednak nad socjalem zawisły czarne chmury i jeśli Prawo i Sprawiedliwość czegoś nie zrobi, ich złote dziecko może się przeciw nim obrócić.

Okazuje się bowiem, że zdecydowana większość beneficjantów 500 Plus nie jest już z programu zadowolona. Ludzie chcą więcej, to, co dostają co miesiąc, już im nie wystarcza. PiS musi zacząć szukać nowych, jeszcze większych pieniędzy.

500 Plus to za mało? PiS musi podnieść wysokość świadczenia

Według badania UCE RESEARCH i SYNO Poland ponad 70 procent osób pobierających 500 Plus, chce podwyżki świadczenia. 18 procent twierdzi, że tak, jak jest, jest dobrze, a 12 procent nie ma w tym temacie zdania. Najczęściej podwyżki 500 plus chcą osoby młode, między 25 a 35 rokiem życia, a także te mieszkające w małych miejscowościach i... zarabiające najwięcej (powyżej 9 tys. zł. netto miesięcznie!)

Zdaniem ankietowanych świadczenie 500 plus powinno zostać podniesione o około 20-30 procent, a głównym powodem takiej decyzji miałaby być szalejąca inflacja i wzrost cen towarów i usług.

Inflacja w tym przypadku ma ogromne znaczenie, bo pieniądze ze świadczenia dla ogromnej części rodzin stanowiły bardzo poważny zastrzyk finansowy. Ten program pozwolił rzeczywiście rodzinom zainwestować w różne dobra i działania, łącznie ze sportem i odpoczynkiem czy dalszym kształceniem dzieci. Teraz te pieniądze się kurczą

- komentuje wyniki badania psycholog z SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego socjolog, prof. Piotr Sałustowicz.

logo Tu się dzieje