18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szczyt wszystkiego?

Baner wyborczy na krzyżu na Giewoncie

09.07.2020  16:53
Banery wyborcze w Tatrach - szczyt wszystkiego?
Banery wyborcze w Tatrach - szczyt wszystkiego? Fot: Facebook/naTatry.pl

Kampania wyborcza trwa, a plakaty wyborcze wiszą  dosłownie wszędzie.  Baner jednego z kandydatów dotarł nawet w Tatry i zawisł na krzyżu na Giewoncie! Kto go tam umieścił?

Macie dość polityki i chcecie przed nią uciec? Przed wyborami nie schowacie się nawet w górach. Baner wyborczy Andrzeja Dudy został nielegalnie powieszony na krzyżu na Giewoncie. Jak podaje Polsat News, służby Tatrzańskiego Park Narodowego (TPN) pojawiły się na szczycie, ale plakatu już tam nie było. Nie udało się ustalić, kto go tam powiesił. Niektóre media podejrzewają, że fotografia z banerem jest fotomontażem.

Duda w Zakopanem

Media podają, że fotografia banneru oplatającego słynny ponad stuletni krzyż pojawiła się w mediach społecznościowych w środę. Baner umieszczono w dolnej części krzyża na frontowej stronie, od strony widocznej z Zakopanego.

Krzyż na Giewoncie postawili górale z Zakopanego w 1901 r. z inicjatywy ówczesnego proboszcza, ks. Kazimierza Koszelewskiego. Krzyż ma 17,5 m wysokości, z czego 2,5 m znajduje się pod skałami. Konstrukcja jest wpisana do rejestru zabytków, a wieszanie na niej jakichkolwiek przedmiotów, pisanie czy rycie napisów jest nielegalne – przypomina Onet.pl.

Zagłosuj

Kto wygra wybory prezydenckie?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze