18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pandemia szaleje

Bardzo uciążliwe OBOSTRZENIA wracają. Oficjalne stanowisko rządu

30.07.2020  10:14
Bardzo uciążliwe OBOSTRZENIA wracają. Oficjalne stanowisko rządu
Bardzo uciążliwe OBOSTRZENIA wracają. Oficjalne stanowisko rządu Fot: Chernyshkova Natalia/Shutterstock

Obostrzenia powracają w najbardziej obciążającym wydaniu? Rząd zastanawia się, co zrobić by zahamować wyjątkowo szybkie rozprzestrzenianie się wirusa, które obserwujemy przez całe lato.

Obostrzenia związane z kwarantanną mogą wrócić. Osoby wracające z zagranicznych urlopów do tej pory mogły od razu po wakacjach normalnie funkcjonować - teraz najpewniej wczasowiczów czeka powrót do 14-dniowej kwarantanny. 

Rzecznik rządu Piotr Müller zdradził, że decyzja o powrocie do systemu kwarantanny może być podjęta w ciągu najbliższych dni. Oznacza to, że wszyscy wkrótce wyjeżdżający na urlop - powinni trzymać rękę na pulsie.

Obostrzenia wracają w najgorszym wydaniu?

Rzecznik rządu wypowiadał się na ten temat na antenie Polsat News. Wiele osób z pewnością zaskoczył swoją stanowczą i pewną uciążliwych zmian postawą. Uspokoił jednak, że politycy starają się uniknąć ponownego lockdownu.

Powrót ograniczeń jest możliwy, ale mamy nadzieję i do tego dążymy aby to nie był taki lockdown, jak wcześniej

- tłumaczył Müller.

Myślimy o tym, ze względu na to, co się dzieje w Hiszpanii czy Francji. Nie chcę mówić, które to będą kraje, ale uczciwie mówimy, że Polska rozważa wprowadzenie takich ograniczeń

- zdradził.

Rzecznik rządu podkreślał, że sytuacja jest na tyle dynamiczna, że wszystko może zmieniać się z godziny na godzinę.

Przeczytaj więcej
Komentarze