18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Odważny pomysł

Baseny i restauracje tylko po szczepieniu. Rząd zmieni zdanie?

04.05.2021  08:09
Restauracje tylko dla zaszczepionych?
Restauracje tylko dla zaszczepionych? Fot: Drazen Zigic/Shutterstock

Rząd już w maju chce otworzyć bary i restauracje. Część polityków uważa, że to za wcześnie i proponuje nowe rozwiązanie. Gastronomia zostanie otwarta tylko dla zaszczepionych?

W najnowszym wywiadzie z "Polsat News" Władysław Kosiniak-Kamysz skomentował pomysł wprowadzenia obowiązkowych szczepień przeciw COVID-19. Szef PSL stwierdził, że najważniejsze jest poprowadzenie odpowiednich działań promocyjnych, zachęcających do przyjmowania preparatu przeciw COVID-19.

Pomóc ma między innymi możliwość samodzielnego wyboru szczepionki, utworzenie funduszu dla osób zmagających się z ciężkimi powikłaniami poszczepiennymi oraz nieodpłatne szczepienia także dla dzieci. Lider ludowców przyznał, że wprowadzenie obowiązku szczepień byłoby błędem, gdyż mogłoby napędzić środowiska antyszczepionkowe.

Baseny i restauracje tylko dla zaszczepionych?

Kosiniak-Kamysz nie ukrywa, że jedną ze skutecznych form promocji może być otwarcie basenów i restauracji, ale tylko dla osób zaszczepionych. Podobne rozwiązanie od soboty obowiązuje na Węgrzech.

To dla promocji szczepień byłoby na pewno ciekawe. Zaszczepisz się, masz więcej uprawnień - wolę taki sposób niż odgórny nakaz, bo ten drugi może być nieskuteczny. To będzie zachęta do korzystania z normalniejszego życia niż obecnie - stwierdził poseł PSL.

Polityk dodał, że nowe reguły nie wykluczałyby osób, które z powodów zdrowotnych nie mogły przyjąć szczepionki.

Na koniec lider PSL podkreślił, że część pandemicznych zaleceń pozostanie z nami przez lata, a możliwe, że i na całe życie. Jak stwierdził, czasy sprzed pandemii już nie wrócą.