18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Prawicowe państwo

Kobieta może być politykiem... jak mąż zezwoli

04.03.2021  16:54
Beata Kempa o kobietach w polityce
Beata Kempa o kobietach w polityce Fot: Polska Press/East News

Beata Kempa zabłysnęła wypowiedzią, która głośnym echem odbiła się w środowisku internetowym. Czy naprawdę tylko pod pewnym warunkiem kobieta może zostać politykiem?

Beata Kempa od lat jest obecna w polskiej polityce. Jak się okazuje - to wcale nie jest wyłącznie jej zasługa i osiągnięcie. Europosłanka Solidarnej Polski, zgodnie z własnymi przekonaniami, musi przede wszystkim zawdzięczać to mężowi.

Dlaczego? Otóż w czasach, kiedy równości kobiet i mężczyzn teoretycznie nie powinna budzić żadnych wątpliwości, w praktyce kobiety cały czas muszą walczyć o równe traktowanie, np. na rynku pracy. Niestety, często to inne przedstawicielki tej samej płci rzucają im kłody pod nogi.

Beata Kempa o kobietach w polityce

Beata Kempa zorganizowała niedawno wideoczat, podczas którego poruszyła m.in. kwestię angażowania się kobiet w politykę. Jak się okazuje - ma na to bardzo ciekawe spojrzenie.

Możemy porozmawiać, jeśli będzie takie pytanie, na temat kobiet w polityce. Jak my się czujemy? Czy można w ogóle robić karierę? Jak to wygląda w zderzeniu ze sprawami rodziny? To są takie ciekawe rzeczy...

- powiedziała Beata Kempa. Dalej było tylko lepiej.

Warto, abyśmy jako dziewczyny i kobiety się naprawdę angażowały. To jest do poukładania, ale warunek jeden - jeżeli jest mąż, który potrafi pomóc i zaakceptuje to. Bo musi być pełna akceptacja tej drugiej połówki. Jeżeli tej akceptacji nie ma i nie będzie, z czego nie czynię zarzutu, to trzeba się zastanowić. Jednak rodzina jest tutaj na pierwszym miejscu

- stwierdziła posłanka.

W komentarzach w internecie pojawiło się mnóstwo głosów sprzeciwu na takie podejście i traktowanie kobiet. "W trakcie ceremonii podania rosołu", "A jak ktoś nie ma męża?", "Średniowiecze wróciło" - pisali podminowani internauci.

Przemawia do Was podejście Beaty Kempy?

logo Tu się dzieje