Mówimy jej: "pa, pa"?

Beata Szydło jest... SKOŃCZONA?! Z tego już się nie dźwignie

12.07.2021  17:54
Beata Szydło w sondażu
Beata Szydło w sondażu Fot: Damian Klamka/East News

Beata Szydło jest skończona w europejskiej polityce? Ostatni sondaż z pewnością nie napawa dawnej premier optymizmem. Czyżby jej złote czasy kończyły się z hukiem na naszych oczach? Tak to wygląda...

Beata Szydło będzie się zmagała ze straszliwie przykrą porażką. Dawna, polska premier, kiedy spogląda na najnowszy sondaż dla Rmf24.pl może mieć prawdziwe i szczere łzy w oczach. Czy jej kariera polityczna chyli się ku upadkowi?

Ankieterzy United Surveys pytali obywateli o najbardziej wpływowych polityków Zjednoczonej Prawicy. Wyniki tego badania są miażdżące dla Beaty Szydło. Mimo tego, że była premier w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego zdobyła rekordowe ponad pół miliona głosów, teraz wszystko się zmienia.

Beata Szydło poniosła klęskę w sondażu

Najnowszy sondaż dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej" wskazał najbardziej wpływowych polskich polityków - Beaty Szydło nikt nawet nie bierze pod uwagę, zupełnie, jakby nie istniała. W tym "konkursie" niekwestionowanym liderami są Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki. 

Mimo tego, że Beata Szydło działa teraz w Parlamencie Europejskim, to wydawać by się mogło, że ktoś, kto całkiem niedawno był premierem naszego kraju - wciąż ma tutaj coś do powiedzenia. Tymczasem o wiele długości wyprzedzają ją Morawiecki i Kaczyński. To musi być siarczysty policzek dla aktywnej polityczki.

Wyniki sondażu są następujące: najbardziej wpływowym politykiem Zjednoczonej Prawicy jest Jarosław Kaczyński, który otrzymał 74,3 proc. wskazań. Na drugim miejscu ankietowani widzą Mateusza Morawieckiego z sumą 51,2 proc. wskazań. Na podium znalazło się także miejsce dla Zbigniewa Ziobry z 16,2 proc. Beatę Szydło wyprzedzili nawet... Ryszard Terlecki  i Jarosław Gowin!

Beata Szydło zdobyła zaledwie 5,4 proc. głosów. Myślicie, że da radę pogodzić się z porażką?

Czytaj także