18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Da radę pociągnąć na dwa fronty?

Beata Szydło ma nowe stanowisko. "Zaszczyt"

Wojciech Kozicki
13.04.2021  20:39
Beata Szydło i nowa posada. Da radę na dwa fronty?
Beata Szydło i nowa posada. Da radę na dwa fronty? Fot: TADEUSZ KONIARZ/REPORTER/East News

Była premier Polski Beata Szydło robi zawrotną karierę. Potwierdzono, że objęła nowe i prestiżowe stanowisko. Została powołana przez ministra Piotra Glińskiego w skład rady działającej przy Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.

Beata Szydło nadal istnieje, jest aktywna zawodowo i właśnie otrzymała nowe stanowisko. Została powołana przez ministra Piotra Glińskiego w skład rady działającej przy Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Swoje powołanie na tę funkcję nazwała „zaszczytem i wielkim obowiązkiem”.

Beata Szydło i nowa posada. Da radę na dwa fronty?

Jak przypomina Polsat News, zgodnie z ustawą o muzeach, wspomniana rada „sprawuje nadzór nad wypełnianiem przez muzeum jego powinności wobec zbiorów i społeczeństwa, ocenia, na podstawie przedłożonego przez dyrektora muzeum sprawozdania rocznego z działalności, działalność muzeum oraz opiniuje przedłożony przez dyrektora roczny plan działalności". Poza europosłanką Szydło, pozostali członkowie Rady to: Bogdan Bartnikowski, dr hab. Grzegorz Berendt, prof. dr hab. Tomasz Gąsowski, prof. Edward Kosakowski, prof. dr hab. Stanisław Krajewski, dr Marek Lasota, ks. dr hab. Jan Nowak i Krystyna Oleksy. O tym kto stanie na czele rady,  zdecydują jej członkowie na pierwszym posiedzeniu.

Europosłanka Beata Szydło na Twitterze podziękowała Piotrowi Glińskiemu za powołanie do składu Rady Muzeów. Podkreśliła, że ta społeczna funkcja jest dla niej szczególnie ważna jako mieszkanki Ziemi Oświęcimskiej. Pod jej tweetem europosłanki pojawiło się wiele krytycznych komentarzy, a internauci uważają, że zamiast niej w Radzie Muzeów powinien zasiadać ktoś mający wiedzę historyczną. Pojawiły się pytania, jak pogodzi pracę w Parlamencie Europejskim z nową funkcją w Polsce.

Dziękuję premierowi @PiotrGlinski za powołanie w skład Rady Muzeum przy @AuschwitzMuseum. Ta społeczna funkcja jest dla mnie, mieszkanki Ziemi Oświęcimskiej, zaszczytem i wielkim obowiązkiem – napisała Beata Szydło na Twitterze.

Czytaj także
Przeczytaj więcej