18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

o_o

Niespodziewana konferencja premiera. Będą nowe obostrzenia?

Emilia Waszczuk
27.12.2020  13:38
Konferencja premiera. Nowe obostrzenia w Polsce?
Konferencja premiera. Nowe obostrzenia w Polsce? Fot: JOHN THYS/AFP/East News

W niedzielę zaplanowano konferencję prasową ministra zdrowia i premiera. Czego możemy spodziewać się dzień po świętach?

Zaraz po Bożym Narodzeniu, gdy część Polaków nie skończyła jeszcze świętować, inni wrócili do pracy. Na godzinę 14 przedstawiciele rządu zwołali niespodziewaną konferencję prasową. Czego możemy się spodziewać?

Konferencja premiera i ministra zdrowia

Od 28 grudnia w całej Polsce wprowadzona ma być narodowa kwarantanna, czyli mocno zaostrzone restrykcje w walce z pandemią. Wśród nich pojawią się między innymi zakaz wychodzenia z domów w Sylwestra, czy zamknięcie galerii handlowych i hoteli.

Czy to możliwe, by dziś premier i minister zdrowia ogłosili jeszcze więcej ograniczeń? Odkąd przedstawiciele rządu poinformowali o "godzinie policyjnej" w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia, pojawia się wiele pytań nie tylko o to, komu i w jakich okolicznościach będzie można wychodzić, ale też o legalność przepisów - w Polsce do dziś nie ogłoszono żadnego ze stanów nadzwyczajnych.

A może politycy chcą nas poinformować o czymś zupełnie innym i po raz 2137 pochwalą się szczepionkami na koronawirusa i rozpoczętym o godzinie 8.30 programem szczepień? Pierwsza partia szczepionek przyjechała do Polski 26 grudnia, a w niedzielę 27 grudnia zaszczepiono pierwszych pracowników służby zdrowia. Szczepienia ruszyły dziś także w innych krajach Unii Europejskiej. 

Pandemia w Polsce

Konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego zaplanowana została na godzinę 14.00. Tymczasem o godzinie 10.30 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 3 678 zakażeniach koronawirusem. W ciągu ostatniej doby zmarło z powodu COVID-19 57 osób. Niestety znów przybyło ciężko chorych pacjentów - do szpitali w ostatnich godzinach trafiło ponad 200 osób.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze