18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Opozycja się buntuje

Będą protesty wyborcze! Mówią o POWTÓRZENIU WYBORÓW!

Wojciech Kozicki
13.07.2020  12:02
Protesty wyborcze - czy wybory były uczciwe?
Protesty wyborcze - czy wybory były uczciwe? Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Wyniki wyborów prezydenckich są już niemal pewne. Rafał Trzaskowski osiągnął niższy wynik niż Andrzej Duda. Opozycja zamierza jednak walczyć dalej, bo jak twierdzą politycy, doszło do licznych nieprawidłowości. Niektórzy oskarżają nawet PKW o oszustwo!

Najnowsze dane od PKW wskazują, że wybory prezydenckie wygrał Andrzej Duda. Rafał Trzaskowski na razie milczy, ale jego opozycyjni kamraci już grzmią o nieuczciwych wyborach. Sekretarz generalny PO Marcin Kierwiński zwraca uwagę, że to co działo się podczas głosowania za granicą, składania do protestów wyborczych. Przewodniczący PKW Sylwester Marciniak zapowiedział, że "być może w poniedziałek wieczorem, najpóźniej we wtorek, będzie można powiedzieć jaka jest skala ewentualnych protestów wyborczych". Tymczasem Borys Budka grzmi, że wielu Polaków za granicą nie dostało kart do głosowania, więc minister spraw zagranicznych powinien podać się do dymisji.

Nieprawidłowości i protesty wyborcze

Kierwiński zaapelował do Polaków, którzy mają poczucie, że w procesie wyborczym coś poszło nie tak, by składali protesty wyborcze. Nie wyklucza również, że jeśli politycy opozycji dostaną wystarczająco mocne sygnały o nieprawidłowościach, to również będą składali protesty wyborcze.

To, co działo się za granicą, na pewno musi skłaniać do takich protestów. Jeśli mamy sytuacje, że ludzie odbijali się od konsulatów, bo nie mogli zagłosować, albo w konsulatach słyszeli, że bez względu na to jak zagłosują, ich głosy będą nieważne, to są poważane przesłanki, by takie protesty składać – powiedział Kierwiński w Programie Trzecim Polskiego Radia.

Sytuacja robi się nerwowa. Sławomir Nitras w mediach społecznościowych zarzucił PKW manipulację i oszustwo. Były szef PKW powiedział wprost, że być może czeka nas III tura wyborów i powtórzenie wyborów.

Zagłosuj

Czy wybory zostały sfałszowane?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze