18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Odda władzę?

Będą przyspieszone wybory? Kaczyński zabrał głos

10.01.2022  08:20
PiS sięgnie po trzecią kadencję?
PiS sięgnie po trzecią kadencję? Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Jarosław Kaczyński w rozmowie z tygodnikiem "Sieci" odniósł się do medialnych doniesień o "końcu PiS" oraz przyspieszonych wyborach. Prezes nie ukrywa, że ma apetyt na kolejne zwycięstwo, choć jak sam podkreśla, sytuacja w Polsce i na świecie nie jest stabilna. Zmiana władzy coraz bliżej?

Jarosław Kaczyński jest przekonany, że galopująca inflacja, kłopoty z Polskim Ładem, afera związana z Pegasusem czy mnóstwo innych wpadek nie będą miały znaczącego wpływu na wynik przyszłych wyborów. Jak podkreśla, PiS idzie po triumf w przyszłych wyborach, lecz nie ma pewności, kiedy one się odbędą.

Prawo i Sprawiedliwość ma pełną wolę doprowadzenia do kolejnego zwycięstwa, najlepiej w wyborach w roku 2023. Choć może się zdarzyć, że będzie to wcześniej. To co prawda mało prawdopodobne, ale wykluczyć tego całkowicie nie można - stwierdził prezes.

Wicepremier ocenił, że szanse na zwycięstwo w kolejnych wyborach są spore, lecz sytuację komplikują presja i zewnętrzne kryzysy.

Kaczyński o "końcu PiS"

Wicepremier odniósł się też do słów opozycji o końcu PiS, oceniając, że to "czarne wizje rysowane przez przeciwników. Jak dodał, na polskiej scenie politycznej niewiele zmienił też powrót Donalda Tuska, który zdołał odbudować jedynie część poparcia Platformie Obywatelskiej.

Platforma odzyskała to, co wcześniej straciła. My też trochę zyskaliśmy, bo wróciła twarz rządów przez wielu Polaków pamiętanych bardzo źle. Plan Tuska też jest łatwy do rozpoznania: ulica i zagranica - mówił.

Kończąc, prezes PiS zapowiedział projekt reformy sądownictwa, choć nie ukrywa, że na chwilę obecną nie ma pewności, że "po uchwaleniu wszedłby w życie".