18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koniec Wiosny na jesień

Biedroń zakłada nową partię. Znamy nazwę!

29.06.2020  13:14
Robert Biedroń chce odbić się od dna? Zakłada nową partię
Robert Biedroń chce odbić się od dna? Zakłada nową partię Fot: Facebook/Robert Biedroń

Wyniki wyborów zmiażdżyły Roberta Biedronia, pierwszy kawaler nie zamieszka w Belwederze. Lider Wiosny jednak nie rezygnuje z polityki i zapowiedział, że powstanie nowa partia polityczna. Przekazał też swoje poparcie innemu kandydatowi.

Robert Biedroń został brutalnie pokonany w wyborach, nawet w swoim ukochanym Słupsku, w którym rzekomo dokonał cudów jako prezydent. To jednak nie koniec jego politycznej przygody. Zapowiedział, że rozpoczyna się proces konsolidacji dwóch największych partii Lewicy. Wiosna i SLD połączą się w jedno ugrupowania. Jak mówiła Joanna Scheuring-Wielgus, na jesień zaplanowany jest kongres założycielski nowego ugrupowania, które ma się nazywać Lewica.

Biedroń i nowa partia polityczna

Będziemy wierni wyborcom, wartościom i programowi – obiecuje Robert Biedroń.

Lider Wiosny zapowiedział, że w nowy projekt będzie zaangażowanych kilka tysięcy osób, a wkrótce będą odbywały się wojewódzkie kongresy programowe.

Na kogo zagłosuje Robert Biedroń w II turze wyborów?

Ważne, żebyśmy wybrali za 2 tygodnie prezydenta RP, który będzie także rzecznikiem głosu Lewicy i wyborców, którzy pokładają nadzieję w Polsce postępowej, otwartej, tolerancyjnej; dzisiaj, wydaje się, że taką osobą jest Rafał Trzaskowski – zdeklarował Biedroń. (rmf24.pl)