18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pokłosie pandemii

Prawie milion bezrobotnych w Polsce. Rząd zapowiada rozwiązania

06.05.2020  13:03
Prawie milion bezrobotnych w Polsce. Rząd zapowiada rozwiązania
Prawie milion bezrobotnych w Polsce. Rząd zapowiada rozwiązania Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Bezrobotni w Polsce to ostatnio temat numer jeden. Kryzys wywołany pandemią sprawił, że ta grupa rozrosła się do niesamowitych rozmiarów. Rząd zapowiada nowe pomysły na walkę z bezrobociem.

Bezrobotni w Polsce to teraz grupa, która może liczyć nawet milion osób. Kryzys spowodowany pandemią koronawirusa dał nam wszystkim mocno w kość. Wiele osób straciło pracę i źródło utrzymania, inni muszą żyć z obniżonych, niewielkich pensji.

W tej sytuacji trudno oczekiwać od Polaków optymizmu. Przeciwnie, wszyscy stresują się tym, co nas czeka. Tymczasem rząd, czy chce, czy nie chce - musi reagować. O sprawie wypowiedziała się m.in. minister pracy. 

Bezrobotni w Polsce są przerażeni

Jak (według szacunków resortu) ocenia minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg - liczba bezrobotnych mogła w ostatnim czasie wzrosnąć do 960 tysięcy osób. Chociaż sytuacja w oczach laika wygląda tragicznie, dla minister nie jest tak źle.

No nie wygląda to źle. (…) Dziś powinniśmy przede wszystkim zabezpieczyć płynność funkcjonowania tych firm, zabezpieczyć środki na wynagrodzenia pracownicze i wprowadzać jeszcze dodatkowe mechanizmy, o których myślimy, aby chronić miejsca pracy

- mówiła Maląg.

Bezrobotni mimo wszystko martwią się, co będzie z nimi dalej. Minister pracy zapewniła zatem, że rząd pracuje nad podwyższeniem kwoty zasiłku dla bezrobotnych. Zaskakujące, że kłócąc się o wybory prezydenckie w czasie pandemii, znajdują na to czas. 

Maląg zapowiedziała także możliwość zawieszenie stosunku pracy na trzy miesiące, która byłaby nowym instrumentem dla rynku pracy.

Podjęliśmy starania zniwelowania negatywnych skutków pandemii dla rynku pracy. Priorytetem jest ochrona miejsc pracy  

- podkreślała na antenie Polskiego Radia.

Coś nam się tu jednak nie zgadza w intencjach i ich realizacji.

Przeczytaj więcej
Komentarze