18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Andrzej już szlifuje angielski?

Biden w Polsce - nowe informacje. Po co przylatuje?

22.03.2022  19:09
Biden w Polsce. Duda znów zaskoczy znajomością angielskiego?
Biden w Polsce. Duda znów zaskoczy znajomością angielskiego? Fot: KEVIN LAMARQUE/AFP/East News

Prezydent Joe Biden i wizyta w Polsce. Wiadomo kiedy się odbędzie, a teraz udostępniono nowe informacje o planowanym spotkaniu z Andrzejem Dudą 25 marca. O czym będą rozmawiać i po co tak naprawdę amerykański prezydent przylatuje do Polski? Z kim ma zaplanowane spotkania?

Wizyta prezydenta Joe Bidena w Polsce i nowe informacje. Interia ujawnia, że w planach amerykańskiego polityka, oprócz spotkania z prezydentem Dudą, szefem MSZ, MON oraz premierem Mateuszem Morawieckim, jest także odwiedzenie Stadionu Narodowego i spotkanie z uchodźcami z Ukrainy, chociaż nie wiadomo czy ten punkt wizyty zostanie zrealizowany z powodu wymogów bezpieczeństwa. Prawdopodobnie spotka się także z politykami partii opozycyjnych, ale ta informacje nie została oficjalnie potwierdzona.

Szczegóły wizyty Bidena w Polsce. Po co przylatuje?

Interia, powołując się na dyplomatów wysokiego szczebla, ujawnia, że podczas wizyty Biden może ustosunkować się pozytywnie do Polski w G20. Zamierza także potwierdzić zobowiązania sojusznicze NATO wobec Polski.

Zgodnie z terminarzem potwierdzonym przez Biały Dom Biden pojawi się najpierw w czwartek 24 marca w Brukseli, gdzie weźmie udział w nadzwyczajnym szczycie NATO poświęconym agresji Rosji na Ukrainę. Następnego dnia, późnym popołudniem, Air Force One wyląduje w Warszawie – pisze Interia.pl.

Podobno Joe Biden nie będzie zbyt aktywny w piątek, więc nie są spodziewane utrudnienia w ruchu w Warszawie. Co innego w sobotę, bo w sobotę prezydent wówczas odbędzie zaplanowane spotkania, w tym z prezydentem Dudą. Wiadomo również, że już teraz amerykańskie służby działają w Warszawie, by zapewnić bezpieczeństwo Joe Bidena.

Joe Biden ma wylecieć z Polski w sobotę po godzinie 14:00. Wystartuje z lotniska Okęcie, gdzie spotka się także z przedstawicielami amerykańskich wojsk stacjonujących w Polsce.

Jeśli Joe Biden planuje złożyć w Polsce jakąś bardziej konkretną obietnicę, zapewne będzie ona dotyczyła wsparcia w obliczu kryzysu humanitarnego. Nie można wykluczyć, że w czasie wizyty Bidena w Warszawie poruszona zostanie kwestia przekazania Ukrainie MIGów-29. Temat wrócił ostatnio do amerykańskich mediów wraz z przygotowywaną rezolucją Senatu USA, wzywającą prezydenta do ułatwienia transferu tych samolotów na Ukrainę. Spotkanie będzie również doskonałą okazją dla strony polskiej, by zabiegać o dalsze wsparcie militarne dla naszego kraju w obliczu rosyjskiego zagrożenia – powiedział Andrzej Kohut, amerykanista oraz ekspert Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego. (Interia.pl)