18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tajne spotkanie i plan

Trzaskowski i Biedroń zakładają partię?

Wojciech Kozicki
26.02.2021  11:13
Trzaskowski i Biedroń razem - szykuje się polityczny romans?
Trzaskowski i Biedroń razem - szykuje się polityczny romans? Fot: Piotr Molecki/East News, Jan Bielecki/East News, Value Stock Images/East

Robert Biedroń i Rafał Trzaskowski mają wspólny polityczne plany? Jakby jednej Czajki było mało, to prawdopodobnie powstanie nowa partia polityczna lub ruch. Odbyło się tajne spotkanie polityków i ich współpraca staje się coraz bardziej realna. Oddalibyście głos na ich ewentualne polityczne ugrupowanie?

Rafał Trzaskowski i Robert Biedroń – co ich łączy? Ten pierwszy ma ruch, który nie istnieje, a chciałby powstać. Ten drugi ma partię Wiosna, która istnieje, ale znika. Możliwe, że spotkają się pośrodku gdzieś na autostradzie marzeń i złudnych nadziei. Właśnie zrobili pierwszy krok, by wspólnie przegrać następne wybory.

Trzaskowski i Biedroń wykonają wspólny ruch?

Jak nieoficjalnie podaje Super Express, odbyło się tajne spotkanie tych dwóch „liderów”, na którym dyskutowali o nowym projekcie politycznym. Ma mieć charakter centro-lewicowy. Co ciekawe, chcą wysiudać z niego Platformę Obywatelską, a konkretnie działających w niej konserwatystów.

Nie wiadomo jeszcze czy powstanie całkowicie nowy byt polityczny, czy panowie będą coś rozkręcać w ramach Wiosny lub nowego ruchu Trzaskowskiego. To ostatnie wydaje się raczej niemożliwe, bo ten ruch nie jest nawet w pieluchach i chyba nawet sam prezydent Warszawy nie pamięta jaką nosi nazwę.

Wiadomo natomiast, że główne punkty programowe Trzaskowskiego i Biedronia aborcja, wolność, prawa kobiet, Unia Europejska, co wyjawił tajny informator Super Expressu. Prawdopodobnie panowie chcą zbudować coś, by stworzyć konkurencję dla Szymona Hołowni.

Warszawski ratusz, późny wieczór. Do prezydenta stolicy i jednego z liderów PO Rafała Trzaskowskiego przyjeżdża europoseł Wiosny Robert Biedroń. Politycy znają się od lat, świetnie się dogadują. Po krótkiej wymianie uprzejmości rozmowa schodzi na tematy czysto polityczne – relacjonuje Super Express.
Czytaj także