18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

stać nas

Hojny prezent dla TVP. PiS da im miliardy, mówią, że to wina Tuska

27.12.2019  14:54
Hojny prezent dla TVP. PiS da im miliardy, mówią, że to wina Tuska
Hojny prezent dla TVP. PiS da im miliardy, mówią, że to wina Tuska Fot: Adam Jagielak/Wprost/East News

Telewizja Polska znów dostanie horrendalne pieniądze z kieszeni podatników. PiS właśnie zdecydował i przy okazji umywa ręce.

TVP ma się świetnie? W Telewizji Publicznej uprawiana jest propaganda na rzecz PiS, a prezes jasno daje do zrozumienia, że jego telewizja ma być przaśna, ku uciesze gawiedzi, nie zaś do myślenia.

Zmiany widać coraz wyraźniej i to gołym okiem. W TVP króluje rozrywka niskich lotów, disco-polo i nastroje bardzo propisowskie. Nie króluje za to bezstronność. I to właśnie rząd po raz kolejny postanowił wynagrodzić.

Miliardy dla TVP

Grupa posłów PiS złożyła w Sejmie projekt ustawy zmieniającej finansowanie mediów publicznych. Ich krok sprawił, że TVP znów dostanie z budżetu państwa ogromne pieniądze. W czasach, gdy w Polsce pieniędzy brakuje na niemal wszystko, mediom przydzielono miliardy. Zdaniem "Dziennika Gazety Prawnej", TVP może liczyć nawet na 1,95 mld!

Ten krok PiS może oburzyć nawet ich wyznawców/wyborców. Co więc zrobić, by Polacy wybaczyli? Znaleźć winnego. I tu pojawia się ten, który winę za każdą bolączkę ponosił do niedawna, a o którym jakby w ostatnim czasie nieco zapomniano - Donald Tusk.

Jak się więc ma coraz wyższe finansowanie TVP przez PiS (w 2017 roku było to 980 mln, w 2018 - 1,2 mld)?

Winę za ten stan rzeczy ponosi rząd Donalda Tuska, który uchwalił ustawę znacznie poszerzającą krąg osób zwolnionych z płacenia abonamentu

- czytamy w "DGP".

Czytaj także