18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Bezlitosny sondaż

Bolesna klęska Macierewicza. Spadł z wysokiego konia?

19.09.2022  22:00
Antoni Macierewicz stracił wszelkie zaufanie ludzi
Antoni Macierewicz stracił wszelkie zaufanie ludzi Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Antoni Macierewicz może mówić o wielkim, politycznym niepowodzeniu. Polityk spadł z wysokiego konia - nawet wyborcy PiS mu nie dowierzają. Sprawa smoleńska wbiła mu gwóźdź do politycznej trumny?

Antoni Macierewicz ciałem i duszą zaangażował się w wyjaśnienie przyczyn katastrofy smoleńskiej i po 12 latach jego pracy w tym kierunku, raczej nikt nie gratuluje mu serdecznie wielkich sukcesów. Okazuje się, że nawet wyborcy PiS-u już mu nie ufają.

Jak wynika z najnowszego sondażu Wirtualnej Polski - prawie dwie trzecie Polaków uważa, że Antoni Macierewicz oszukuje opinię publiczną ws. przyczyn katastrofy smoleńskiej. Co ciekawe, sądzi tak również część wyborców PiS.

Nikt nie ufa Antoniemu Macierewiczowi

Skoro Antoni Macierewicz nie może już liczyć nawet na wyborców PiS, można z powodzeniem stwierdzić, że jego polityczna kariera wisi na włosku. Takiego niepowodzenia opinia publiczna nie wybacza.

Antoni Macierewicz od lat stara się przekonać opinię publiczną, że śmierć prezydenta Lecha Kaczyńskiego i 95 innych osób w katastrofie samolotu TU-154 w kwietniu 2010 roku w Smoleńsku była wynikiem zamachu. Kierowana przez niego podkomisja opublikowała nawet raport, w którym twierdzono, że wybuch maszyny nastąpił przed uderzeniem w ziemię. Niestety, coś w jego działaniach najwyraźniej nie wzbudza w ludziach zaufania, bo sondaże są dla niego bezlitosne. Na zlecenie Wirtualnej Polski zbadała to pracownia United Survey.

Jak wynika z sondażu, ponad 61 proc. ankietowanych uważa, że Macierewicz "oszukuje opinię publiczną" w sprawie Smoleńska.46,1 proc. z nich twierdzi, że "zdecydowanie", ponad 15 proc., że "raczej". O tym, że były minister obrony narodowej ws. katastrofy smoleńskiej mówi prawdę, jest przekonanych niewiele ponad 24 proc. respondentów - opcje "zdecydowanie" i "raczej" wybrało odpowiednio 10,9 i 13,3 proc. wszystkich badanych. 14,5 proc. zaznaczyło możliwość "nie wiem/trudno powiedzieć".

Myślicie, że Macierewicz podźwignie się jeszcze z takiego kryzysu wizerunkowego?