18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wszystko jasne

Bosak zdecydował o II turze. Ważny głos dla Dudy i Trzaskowskiego

29.06.2020  09:21
Bosak zdecydował o II turze. Ważny głos dla Dudy i Trzaskowskiego
Bosak zdecydował o II turze. Ważny głos dla Dudy i Trzaskowskiego Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Krzysztof Bosak wie już, kogo poprze w II turze wyborów prezydenckich? Poseł Konfederacji rozwiał wszelkie wątpliwości. Ten głos ma ogromne znacznie dla Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego, którzy przeszli dalej. 

Krzysztof Bosak zyskał szokująco wysokie poparcie w wyborach prezydenckich. Kandydata Konfederacji poparło około 7 proc. wyborców, co dało mu czwarty wynik w skali kraju. Teraz, kiedy Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski zmierzą się ponownie w II turze, głosy wyborców Bosaka i Hołowni (trzeciego na podium) są na wagę złota.

Krzysztof Bosak kogoś poprze? 

Tym samym ogromnie ważne jest, by kandydaci ci opowiedzieli się po konkretnej stronie. Szymon Hołownia już wyraził się jasno na temat poparcia dla Andrzeja Dudy, teraz kolej na Krzysztofa Bosaka.

Poseł należący do Konfederacji postanowił wyjawić, jaki jest plan tego ugrupowania na II turę wyborów prezydenckich.

Nie będziemy nikogo popierać, ponieważ nasz kandydat do drugiej tury się nie dostał [...] Zostawimy tę decyzję sumieniu i rozumowi naszych wyborców

- podkreślił poseł Konfederacji Robert Winnicki. 

Jednocześnie dumny z wyniku kandydata Konfederacji, zapowiedział walkę o stanie się jedną z największych sił politycznych w Polsce.

Zamierzamy z trzeciej siły walczyć o pierwsze miejsce w Polsce

- mówił. 

Czytaj także
Przeczytaj więcej