18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przedawkował PiS?

Brak cukru? Sasin znalazł winnych!

Wojciech Kozicki
27.07.2022  20:01
Brak cukru i wysokie ceny. Sasin znalazł winnych i odpowiedzialnych za kryzys
Brak cukru i wysokie ceny. Sasin znalazł winnych i odpowiedzialnych za kryzys Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Dlaczego brakuje cukru w Polsce i dlaczego cena cukru jest tak wysoka? Gdzie kupić tani cukier i kto odpowiada za cukrowy kryzys? Minister aktywów państwowych Jacek Sasin zna odpowiedzi na te wszystkie pytania. Właśnie wyjaśnił, że to nie partia PiS jest winna reglamentacji cukru i niedoborom produktów w sklepach. Sasin na cukrze zna się jak na wyborach korespondencyjnych, ale non stop słodzi Kaczyńskiemu...

Brak cukru i jego reglamentacja w sklepach – czyja to wina? Minister Jacek Sasin już śpieszy z odpowiedzią! Oczywiście PiS ma czyste sumienie. Zdaniem Jacka Sasina wina leży po stronie sieci handlowych "kontrolowanych przez zagraniczny kapitał", które zaopatrują się u zagranicznych producentów. Jeronimo Martins, czyli Biedronka, odpowiedział na teorie spiskowe Sasina.

Brak cukru w Polsce. Sasin oskarża Biedronkę

Jacek Sasin w rozmowie z PAP wyjaśnił, że są w Polsce dwie duże niemieckie firmy, które wykupiły polskie cukrownie w latach 90. To one mają kontrolować 60% polskiego rynku cukru. Zaapelował również do sieci handlowych, by zgłaszały się do Krajowej Grupy Spożywczej, która jest producentem cukru i ma produktu pod dostatkiem. Portal Money.pl zwraca jednak uwagę, że największe sieci handlowe w Polsce korzystają z usług tej firmy, a problem i tak się nie rozwiązuje.

Mówimy o brakach w wielkich sieciach handlowych, które są kontrolowane przez zagraniczny kapitał. My wiemy, że duże zagraniczne podmioty chętnie zaopatrują się u zagranicznych producentów, mają swoich dostawców – wyjaśnił Sasin w rozmowie z PAP.

Jeronimo Martins odpowiedziało na wywody i wynaturzenia Sasina. Minister PiS nie ma pojęcia o cukrze w Polsce.

Pracujemy z naszym głównym partnerem handlowym Krajową Grupą Spożywczą nad zwiększeniem dostępności cukru dla polskich konsumentów. Trzeba jasno podkreślić, że KGS nie tylko realizuje obecnie wolumeny kontraktowe, ale - co równie ważne - pracuje na zorganizowaniem dodatkowych, pozakontraktowych ilości cukru, co w dużej części pozwoliłoby ustabilizować polski rynek – mówi w rozmowie z money.pl Marcin Hadaj, menedżer ds. Komunikacji korporacyjnej w sieci Biedronka.

W sprawie głos zabrał również Szymon Smajdor, rzecznik prasowy Krajowej Grupy Spożywczej i wyjaśnił, że dostawy cukru do Biedronki przebiegają bez zakłóceń.

W związku z pojawiającymi się licznymi doniesieniami medialnymi na temat braku cukru na półkach sklepowych w Polsce, jako Krajowa Grupa Spożywcza S.A. (dawniej Krajowa Spółka Cukrowa S.A.) informujemy, że Krajowa Grupa Spożywcza S.A. dostarcza cukier do wielu sieci handlowych, w tym także do sieci Biedronka. Zamówienia realizowane są zgodnie z zawartymi kontraktami, a dostawy odbywają się bez zakłóceń ze strony Spółki. W lipcu realizacje zamówień do 10 z 16 centrów dystrybucji sieci Biedronka, które obsługuje Krajowa Grupa Spożywcza S.A. wyniosły 100 proc. Spółka chciałaby podkreślić, że zaopatrywaniem sklepów sieci handlowe zajmują się samodzielnie, a Krajowa Grupa Spożywcza S.A., jako dostawca produktów nie ma na to wpływu – wydała oświadczenie Krajowa Grupa Gospodarcza.

Wychodzi na to, że Sasin nie ma zielonego pojęcia o cukrze w Polsce. Jedyne co umie, to słodzić Kaczyńskiemu…

logo Tu się dzieje