18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Bóg go opuścił?

Braun mówi o powieszeniu Szumowskiego. "Na latarni"

Wojciech Kozicki
06.05.2020  13:36
Braun chce wyjścia z kwarantanny - zostanie zamknięty?
Braun chce wyjścia z kwarantanny - zostanie zamknięty? Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Czy i kiedy odbędą się wybory prezydenckie? Jak długo Polacy pozostaną w kwarantannie? W politykach aż się gotuje! Niektóre wypowiedzi posłów wołają o pomstę do nieba. Gdy wydawało się, że już nic nas nie zaskoczy, do akcji wkroczył Grzegorz Braun (Konfederacja). Czy minister Łukasz Szumowski już szykuje pozew?

Wybory prezydenckie to nadal chaos i brak konkretnych decyzji. Posłowie w Sejmie niemal rzucają się sobie do gardeł, a parlamentarna debeta zamienia się coraz częściej w festiwal chamstwa i agresji. Czy środowa wypowiedź posła Konfederacji zostanie potraktowana jako groźby śmierci pod adresem ministerstwa zdrowia?

Grzegorz Braun o ministrze Szumowskim

Obrady Sejmu w środę 6 maja to nadal niezdrowe emocje i brak konsensusu. Grzegorz Braun ostro dołożył do pieca, mówiąc o tym, że mieszkańcy Warszawy mogliby odebrać życie ministrowi Szumowskiemu.

Wypuśćcie naród z kwarantanny. Jeśli to teraz uczynicie, to wykręcicie się jakoś sianem i może nie wszyscy staną przed Trybunałem Stanu. Być może minister Szumowski nie zostanie powieszony na latarni przy placu Trzech Krzyży przez lud Warszawy – powiedział Grzegorz Braun z mównicy Sejmowej.

Marszałek Elżbieta Witek ostrzegła Brauna, by zważał na słowa i przywołała go do porządku. Poseł Konfederacji zwrócił uwagę, że jego wypowiedź odnosiła się do wydarzeń historycznych z roku 1974 i 1831. Krzysztof Gawkowski z Lewicy stwierdził, że ta wypowiedź to „wstyd i hańba”.

Czytaj także
Przeczytaj więcej