18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

VETO

Bunt rozerwie PiS. Koniec Jarosława Kaczyńskiego?!

05.11.2020  19:29
Bunt w PiS
Bunt w PiS Fot: Piotr Molecki/East News

PiS od zawsze był niezwykle lojalny wobec Jarosława Kaczyńskiego. W posłach od momentu wyroku Trybunału Konstytucyjnego zaszła jednak poważna zmiana. Pojawiają się głosy o buncie, który rozerwie partię rządzącą w posadach.

Jarosław Kaczyński nigdy nie musiał martwić się o lojalność swoich posłów. Przez większy czas istnienia Prawa i Sprawiedliwości byli oni gotowi wskoczyć za liderem w ogień. Decyzja Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji w Polsce i zryw społeczny w ramach strajku kobiet zmieniły wszystko. Nawet w tak przywiązanej do tradycji partii - mówi się o buncie.

Nieoficjalne źródła informują, że aż 30 posłów PiS sprzeciwi się decyzji prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie dopuszczalnej w Polsce aborcji. Prezydent wymyślił bowiem rozwiązanie, które miało ponownie zbliżyć ludzi do dawnego kompromisu. Oliwa się jednak wylała i prezydencka decyzja nie była w stanie uspokoić społecznych nastrojów.

Jarosław Kaczyński świadkiem buntu w PiS?

W samym PiS-ie jest wiele osób, które były zadowolone z wyroku Trybunału i osobiście uważają, że aborcja powinna zostać w Polsce całkowicie zakazana. Decyzja prezydenta może więc doprowadzić do ostatecznego rozłamu.

30 do 40 posłów PiS-u to działacze na rzecz środowisk pro-life. Nie zgodzą się na ustawę prezydencką. Jeśli Kaczyński będzie chciał narzucić dyscyplinę w czasie głosowania, dojdzie do rozłamu w partii

– powiedział informator "Wprost".

Dodatkowo, Jarosław Kaczyński również jest bardzo niezadowolony z tego, co wydarzyło się w Polsce po ogłoszeniu wyroku TK. Ma on pretensje do premiera Mateusza Morawieckiego i szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego, że policja zbyt łagodnie traktuje protestujących. Stan Kaczyńskiego również się pogarsza i nawet członkowie jego partii rozważają na poważnie zmianę lidera, o czym już informowaliśmy. 

Nie rozumie (Kaczyński – przyp. red.), że gdyby użyła siły wobec kobiet i młodzieży, to doszłoby do wizerunkowej katastrofy rządu. Poza tym, w policji nie ma 100-proc. zwolenników PiS, a funkcjonariusze coraz częściej odmawiają poleceń przełożonych przy protestach

– przekazał informator gazety.

Jesteśmy zdecydowanie świadkami historycznego momentu. Być może już niedługo partia, której udało się uzyskać monopol na władzę w naszym kraju - przestanie istnieć raz na zawsze.

logo Tu się dzieje