18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kaczyński traci władzę!

Szokujący bunt w PiS! To KONIEC?

Wojciech Kozicki
04.02.2021  16:59
Węgiel w Polsce. Polityka rządu PiS doprowadzi do katastrofy?
Węgiel w Polsce. Polityka rządu PiS doprowadzi do katastrofy? Fot: WITOLD ROZBICKI/REPORTER/East News

Polityczne prognozy głoszą, że gdy odejdzie Jarosław Kaczyński, wewnętrzne spory i konflikty w PiS rozerwą rząd na strzępy. Okazuje się, że nie musimy czekać aż tak długo. Mamy kolejny bunt w obozie władzy. Tym razem Prawo i Sprawiedliwość skrytykowała posłanka z Bełchatowa Małgorzata Janowska, a dołączyć może do niej Antoni Macierewicz.

Konflikt w PiS narasta, a premiera Morawieckiego krytykuje i poniża już nawet jego własna rodzina. Kaczyński stracił panowanie nad partią? Posłanka PiS Małgorzata Janowska skrytykowała decyzje rządu dotyczące polityki energetycznej i Funduszu Odbudowy. Uważa, że „pociągną za sobą daleko idące reperkusje gospodarcze, ekonomiczne i społeczne".

Bunt w PiS. Janowska krytykuje rząd

Przypominamy, że uchwała Rady Ministrów z dnia 2 lutego 2021 roku zakłada spadek udziału węgla w miksie energetycznym Polski z 74 do nawet 11 proc. w ciągu 20 lat. Celem jest całkowite wyeliminowanie tego surowca z ciepłownictwa.

Janowska mocno związana jest z Bełchatowem, który słynie z elektrowni i kopalni węgla brunatnego. Jest zdania, że to właśnie węgiel jest gwarantem bezpieczeństwa energetycznego Polski, a ona sama zamierza walczyć o górnictwo w Bełchatowie.

Czy w swojej walce zostanie osamotniona? Niekoniecznie. Wirtualna Polska podaje nieoficjalnie, że Antoni Macierewicz nie ma zamiaru poprzeć w Sejmie europejskiego Funduszu Odbudowy, wynegocjowanego przez premiera w grudniu ubiegłego roku. W PiS szykuje się katastrofa?

Nie zgadzam się z zatwierdzoną przez Radę Ministrów "Polityką energetyczną Polski do 2040 r". Ta decyzja pociągnie za sobą daleko idące reperkusje gospodarcze, ekonomiczne i społeczne. Gwarantem bezpieczeństwa energetycznego Polski jest, był i będzie węgiel. Nie zamierzam poddawać się w walce o przyszłość górnictwa, energetyki i Bełchatowa – napisała Małgorzata Janowska na Facebooku.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze