18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

gorące doniesienia

Była posłanka zatrzymana przez CBA!

Emilia Waszczuk
02.12.2021  14:18
Była posłanka zatrzymana przez CBA
Była posłanka zatrzymana przez CBA Fot: STANISŁAW KOWALCZUK/East News

Była posłanka przestępczynią? Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało byłą parlamentarzystkę. TVP podaje, że chodzi o polityczkę Platformy Obywatelskiej.

Centralne Biuro Antykorupcyjne w czwartek przed południem zatrzymało byłą posłankę na Sejm RP. Do zatrzymania doszło w Warszawie przez funkcjonariuszy białostockiej delegatury CBA. Śledczy przeszukali mieszkanie oraz miejsce pracy kobiety. Była polityczka dowieziona zostanie do Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce celem przesłuchania.

Była posłanka działała na szkodę Kancelarii Sejmu?

Kobieta miała w latach 2016-2019 składać fałszywe oświadczenia majątkowe jako poseł i osoba zarządzająca gminną osobą prawną. Miała też działać na szkodę Kancelarii Sejmu.

Ustalenia śledczych wskazują, że nie wykazała między innymi zobowiązań finansowych oraz posiadanej ruchomości przekraczającej wartość 10 tys. zł

- podaje Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Ponadto była parlamentarzystka miała działać na szkodę Kancelarii Sejmu przywłaszczając sobie 320 tysięcy złotych na działalność biura poselskiego.

Z ustaleń TVP wynika, że chodzi o byłą już polityk Platformy Obywatelskiej Bożenę K., która w Semie zasiadała od 2011 do 2019 roku.