18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Jak przykro!

Były poseł PiS zatrzymany przez CBA! Grozi mu 8 lat więzienia

28.01.2022  08:03
Były poseł PiS zatrzymany
Były poseł PiS zatrzymany Fot: Aleksandra Szmigiel/REPORTER

CBA zatrzymało byłego posła Prawa i Sprawiedliwości Grzegorza J. Polityk jest podejrzany o korupcję i powoływanie się na wpływy w instytucjach państwowych. Grozi mu kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało PAP o zatrzymaniu Grzegorza J., posła PiS w latach 2005-2019. 56-latek usłyszał pięć zarzutów.

Trzy dotyczą popełnienia przestępstw o charakterze korupcyjnym i mają związek z przyjmowaniem korzyści majątkowych w zamian za rekomendowanie określonych osób na stanowiska w grupie kapitałowej, w której udziały miał Skarb Państwa. Ponadto podejrzany, utwierdzając w przekonaniu o posiadaniu wpływów w instytucji państwowej, w zamian za korzyść majątkową podjął się pośrednictwa w załatwieniu powołania ustalonej osoby na kierownicze stanowisko w jednym z przedsiębiorstw - informuje prokuratura.

Grzegorz J. będąc posłem PiS, miał także przekroczyć swoje uprawnienia w celu "osiągnięcia korzyści majątkowej". Według informacji przekazanych TVP Info polityk przyjmował łapówki w wysokości kilku tysięcy złotych.

Grzegorz J. trafi za kratki?

Były polityk PiS zarzucanych mu czynów miał dopuścić się w latach 2016-2018. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Sąd podjął decyzję o zastosowaniu trzymiesięcznego aresztu wobec 56-latka. Podejrzany może jednak wyjść na wolność po uiszczeniu poręczenia majątkowego w wysokości 500 tysięcy złotych.