18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Rząd da kolejny "plus"

Kaczyński bierze się za kobiety w ciąży. Nowy program PiS!

Wojciech Kozicki
17.12.2019  17:22
Nowy program "plus" od PiS - zachęci kobiety do zachodzenia w ciążę?
Nowy program "plus" od PiS - zachęci kobiety do zachodzenia w ciążę? Fot: Maciej Luczniewski/REPORTER/East News, Pixabay.com

PiS stawia na programy socjalne. 500+, emerytury, dodatki do świni... festiwal rozdawnictwa trwa, a Jarosław Kaczyński chętnie i hojnie płaci Polakom ich własnymi pieniędzmi. Rząd przyjął właśnie projekt nowej ustawy i wkrótce ruszy nowy program CIĄŻA PLUS. Okazuje się, że Prawo i Sprawiedliwość składając obietnicę znowu nieco minęło się z prawdą.

Prawo i Sprawiedliwość zamierza wziąć pod swoje skrzydła kobiety w ciąży i zafunduje im rządowy program wsparcia. Jak podają media, ciężarne Polki dzięki pomocy państwa zaoszczędzą rocznie nawet 22 miliony złotych! Będzie to możliwe  poprzez np. darmowe leki dla kobiet w ciąży (m.in. leki stosowane w cukrzycy sądowej i leki na podtrzymanie ciąży).

Darmowe leki dla kobiet w ciąży

Lista darmowych leków będzie przygotowana przez Ministerstwo Zdrowia. Kobiety nie będą za nie płacić, jeśli te zostaną przepisane przez lekarza. Radiozet.pl pisze, że dodatkowo zostanie zwiększona  dawka żywieniowa dla kobiet  oczekujących na poród w szpitalach.

To nowy program Prawa i Sprawiedliwości, którego celem jest pomoc kobietom oczekującym na potomstwo. Dzięki temu przyszli rodzice nie będą się obawiać, że podczas całego okresu ciąży nie będzie ich stać na konieczne lekarstwa – zapowiada PiS. (radiozet.pl)

W ciągu 10 lat PiS wyda na ten program 347 milionów. Zacznie on obowiązywać od 1 lipca 2020 roku. Rząd podkreśla, że to program na wszystkich kobiet, ale lekarze twierdzą, że skorzysta z niego niewielka część ciężarnych Polek, ponieważ w okresie ciąży stosowanie leków jest ograniczone do minimum. Co więcej, jak podaje kobieta.onet.pl, lekarze będą musieli uzyskać uprawnienia, by wystawiać na recepty darmowe leki dla kobiet w ciąży.

Przeczytaj więcej
Komentarze