18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

ma kompetencje?

Co Duda zrobi, gdy straci stołek prezydenta? WIEMY, GDZIE ZŁOŻY CV

01.07.2022  14:45
Andrzejowi Dudzie marzy się prestiżowe stanowisko
Andrzejowi Dudzie marzy się prestiżowe stanowisko Fot: Maciek Jonek/REPORTER

Andrzej Duda zaczyna rozglądać się za nową pracą. Co zrobi, gdy przestanie być prezydentem? Onet dotarł do planów głowy państwa.

Jeszcze tylko trzy lata i Andrzej Duda przestanie być prezydentem. Polityk nie może po raz kolejny kandydować na stanowisko głowy państwa, więc mamy pewność, że trzeci raz wyborów nie wygra. Kto będzie jego następcą? To się okaże. W PiS już trwają poszukiwania, pod uwagę brane są takie nazwiska jak Beata Szydło czy Mateusz Morawiecki, a nawet Jarosław Kaczyński. Kogo ostatecznie partia wystawi i czy utrzyma stołek? Na razie nie wiadomo. Wiadomo już za to, co planuje ze swą przyszłością zrobić Andrzej Duda.

Między politykiem a partią matką nie jest zbyt różowo. Kierownictwo PiS stale daje do zrozumienia, że dzieci, ryby i prezydent głosu nie mają i decyduje o wszystkim za niego. Fakt, że kilka razy w ciągu ostatnich lat się im sprzeciwił tylko podburza nie najlepsze relacje. Wątpliwym jest więc, by Andrzej Duda chciał zostać w polityce, przynajmniej tej krajowej. Może więc jakiś ciepły stołek gdzieś w instytucjach Unii Europejskiej? To też ponoć zły trop. Prezydentowi marzy się ponoć coś zupełnie innego i już podjął starania o nową posadę.

Zobacz także

Andrzej Duda dostanie pracę w ONZ?

Na razie Andrzej Duda nie pisał jeszcze oczywiście CV, nie składał aplikacji. Zaczął ponoć jednak tworzyć sobie dobre relacje i zabiegać o poparcie w USA i Chinach. Jego celem jest bowiem - jak ujawnia Onet - Organizacja Narodów zjednoczonych.

Praca w ONZ? Niejeden już próbował. Uznany za najlepszego polskiego prezydenta po 1989 roku Aleksander Kwaśniewski marzył na przykład, by zostać sekretarzem generalnym organizacji, jednak jego kandydaturę zablokowała Rosja. Czy Andrzej Duda zechce pokazać mu, że jest lepszy? Aż tak wysokich ambicji Andrzej Duda podobno nie ma. Nie chce już pełnić ważnych, wysokich funkcji, marzy mu się jednak prestiż i dobre pieniądze. Jego celem ma być stanowisko "specjalnego wysłannika ONZ".

W ONZ jest wielu tzw. wysłanników specjalnych, zajmujących się konkretnymi, głównie konfliktowymi regionami świata. Duda jako były prezydent może liczyć na takie stanowisko

- mówi Onetowi jeden z ważnych polityków PiS. I twierdzi, że najpewniej prezydent trafiłby gdzieś do Azji czy Afryki.  

Czytaj także