18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wyobrażacie to sobie?

Co będzie z PiS-em bez Kaczyńskiego? Koszmarny scenariusz

24.12.2019  13:21
Co będzie z PiS-em bez Kaczyńskiego? Koszmarny scenariusz
Co będzie z PiS-em bez Kaczyńskiego? Koszmarny scenariusz Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Jarosław Kaczyński i PiS to w naszych głowach niemal jedno. Wyobrażacie sobie, co będzie z partią, kiedy prezes odejdzie? Scenariusze nie są najlepsze. 

Jarosław Kaczyński trzęsie polską polityką, chociaż prywatnie nie ma wcale aż tak kolorowo. Prezes PiS doprowadził partię do wygranej w niejednych wyborach - co jednak w przypadku, w którym polityk postanowi odejść np. na emeryturę?

Jarosław Kaczyński jest twarzą i mózgiem całej partii. Zdaniem jego wieloletniego kolegi, starego partyjnego przyjaciela jeszcze z czasów poprzedniej partii prezesa - Porozumienia Centrum - odejście szefa oznaczałoby ogromną rewolucję.

Jarosław Kaczyński opuści PiS i... co wtedy?

Karol Karski przedstawił swoją wizję w programie "Politycy od kuchni". Ujawnił, koszmarne dla PiS-u w skutkach, fakty. 

Prawo i Sprawiedliwość to jest Jarosław Kaczyński. Jest tym, który prowadzi tę działalność. Czy to jest Prawo i Sprawiedliwość, czy Porozumienie Centrum, to jest po prostu płaszcz, który na ramiona narzuca

- mówił Karski.

Zapytany o to, czy po odejściu Jarosława partia się rozpadnie, odpowiedział wprost.

Z pewnością nie byłoby to to samo ugrupowanie. Jarosław Kaczyński jest pewnym demiurgiem polskiej sceny politycznej, on to wszystko tworzy 

- ocenił kolega Kaczyńskiego.

Myślicie, że faktycznie tak będzie w tym przypadku?

logo Tu się dzieje