18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Walczy z COVID-19

Co się dzieje z Wałęsą? Nowe doniesienia o stanie zdrowia

28.01.2022  12:30
Lech Wałęsa ma COVID-19
Lech Wałęsa ma COVID-19 Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Kilka dni temu Lech Wałęsa poinformował o zakażeniu koronawirusem. Od tamtego czasu były prezydent rzadziej pojawia się w mediach społecznościowych oraz nie mówi, jak się czuje. Nowe informacje na temat stanu zdrowia 78-latka przekazał jego syn.

Lech Wałęsa mimo przyjęcia trzech dawek szczepionki zachorował na COVID-19. Przywódca "Solidarności" poinformował niedawno o pozytywnym wyniku testu oraz fatalnym samopoczuciu towarzyszącym chorobie.

Nie mogę uwierzyć !!!! 1. 3 razy zaszczepiony 2. pobrane 3 wymazy. Jestem zainfekowany. A. Ból głowy. B. Nie mogę rozgrzać ciała. C. Odczuwam odrywanie ciała od kości. Nie mogę nic poradzić, nie czuję własnego ciała. Co robić - pisał na Facebooku.

Przez kolejne dni polski noblista mocno ograniczył aktywność w mediach społecznościowych, co zaniepokoiło internautów.

Stan zdrowia Lecha Wałęsy

Nowe informacje dotyczące zdrowia 78-latka przekazał "Super Expressowi" jego syn Jarosław. Wszystko wskazuje na to, że choroba zaczyna już odpuszczać.

Jest lepiej! Jest na dobrej drodze! Dzięki Bogu i nauce to pokonujemy. Szczepienia to jeden z największych sukcesów naszej cywilizacji. Negowanie szczepionek jest dla mnie niepojęte. Mama 2-krotnie robiła testy i były negatywne. Nie choruje, oby tak zostało - mówił Jarosław w rozmowie z se.pl.

Syn byłego prezydenta przyznaje, że największym problemem, z jakim zmagał się jego ojciec w czasie pandemii była konieczność siedzenia w domu i ograniczenia kontaktów. Teraz Lechem Wałęsą opiekuje się jego żona, która uniknęła zakażenia koronawirusem.

Czytaj także