18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Drugi Jackowski?

Czarna wizja Kwaśniewskiego. Były prezydent wie, kiedy wybory

27.05.2021  15:18
Aleksander Kwaśniewski podał termin wyborów
Aleksander Kwaśniewski podał termin wyborów Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Złote czasy PiS minęły bezpowrotnie. Partia Jarosława Kaczyńskiego tonie w kolejnych aferach, dodatkowo zmagając się z narastającymi konfliktami wewnętrznymi. Sytuację miał naprawić Polski Ład, który jednak nie zachwycił ani Polaków, ani polityków. Do panującej obecnie sytuacji politycznej odniósł się były prezydent Aleksander Kwaśniewski, dzieląc się także prognozowanym terminem przyspieszonych wyborów.

Aleksander Kwaśniewski podczas rozmowy z TVN24 podzielił się zaskakującą wizją dotyczącą najbliższej przyszłości w polskiej polityce. Były prezydent jest przekonany, że zaprezentowany przez PiS Polski Ład to wstęp do kampanii przed przyspieszonymi wyborami do Sejmu.

Aleksander Kwaśniewski podał termin wyborów

Kwaśniewski przyznaje, że to, kiedy dokładnie zostaną przeprowadzone wybory, w dużej mierze zależy od wyników sondażowych, które uważnie monitoruje prezes PiS, Jarosław Kaczyński.

Jeżeli sondaże będą na obecnym poziomie trzydziestu paru procent, będzie się wahał. Jeżeli pójdą wyżej, bliżej 40 proc., myślę, że zdecyduje się na ten krok. Tym bardziej że pozwala mu to uporządkować również sytuację wewnątrz Zjednoczonej Prawicy, pozbyć się ludzi, których nie chce tam mieć - przekonuje.

Zdaniem byłego prezydenta jedną z kluczowych przesłanek będzie także inflacja. Jeśli będzie ona utrzymywała się na wysokim poziomie, nastroje w Polsce znacząco się pogorszą, co oddali decyzję o organizacji wyborów.

Nastroje mogą się pogarszać. Sądzę, że wiosna przyszłego roku to jest jeszcze ten moment, kiedy można uciec przed tymi gorszymi nastrojami społecznymi - stwierdził były polityk SLD.

Aleksander Kwaśniewski niczym jasnowidz z Człuchowa ocenił również szanse na powrót Donalda Tuska do polityki. Zdaniem byłego prezydenta, Tusk nie będzie miał "tyle determinacji, żeby wrócić do tej samej rzeki". Wizje polityka okażą się celniejsze od wróżb Jackowskiego?

Czytaj także