18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zgarnął miliony

Czarne chmury nad Macierewiczem. Zostanie rozliczony?

20.03.2021  17:34
Antoni Macierewicz poniesie konsekwencje?
Antoni Macierewicz poniesie konsekwencje? Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Podkomisja smoleńska miała być nadzieją dla rodzin, które straciły bliskich w katastrofie smoleńskiej. Antoni Macierewicz obiecywał prawdę i wyjaśnienie wszystkich przyczyn wypadku. Po 5 latach były szef MON nie wyjaśnił niczego, natomiast przygarnął miliony złotych rządowego wsparcia.

Rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej chcą, aby państwo przyjrzało się działalności podkomisji wyjaśniającej katastrofę z 2010 roku. Sprawę skomentowała między innymi posłanka PiS i córka tragicznie zmarłego Zbigniewa Wassermana, Małgorzata Wasserman.

Jeżeli pojawiają się jakieś rozbieżności płynące z komisji, to dobrze byłoby zweryfikować, jak wygląda sytuacja, bo 11 lat czekamy na wyniki, chcielibyśmy wiedzieć, na jakim etapie są prace - skomentowała posłanka.

Do sprawy odniosła się także Barbara Nowacka, córka zmarłej w Smoleńsku posłanki, Izabeli Jarugi-Nowackiej. Jak twierdzi Nowacka, zespół Macierewicza "żeruje na katastrofie smoleńskiej".

Ten zespół to bardzo kosztowna zabawka, jaką Kaczyński dał Macierewiczowi. Na koszt podatników kolejne przywileje i wynagrodzenia tak naprawdę za nic. A pieniądze publiczne należy kontrolować. Mam tylko wątpliwość, czy minister Błaszczak jest w stanie rzetelnie skontrolować swojego partyjnego kolegę, znacznie bardziej wpływowego w partii - stwierdziła posłanka w rozmowie z "Faktem".

Antoni Macierewicz po 5 latach śledztwa nadal zapewnia o zamachu, lecz poza testami na parówkach nie ma na to żadnych wiarygodnych dowodów.

Ile pieniędzy dostaje podkomisja smoleńska?

Opozycja od dłuższego czasu stara się ustalić, ile pieniędzy z rządowego budżetu, trafia co roku na prace podkomisji smoleńskiej. Jednak uzyskanie takich informacji jest niezwykle trudne.

Niedawno udało się dowiedzieć, że na pracę komisji w 2020 roku przeznaczono 2,7 miliona złotych. Podobna kwota co roku może trafiać do rąk ekipy Antoniego Macierewicza.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze