18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Czarne chmury nad PiS

NIK sprawdzi wybory. Szykuje się burza!

Wojciech Kozicki
18.06.2020  15:31
NIK bierze się za wybory prezydenckie - PiS dostanie nokaut?
NIK bierze się za wybory prezydenckie - PiS dostanie nokaut? Fot: Pixabay/Keli Black,ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Wybory prezydenckie, które w maju miały odbyć się korespondencyjnie, ciągną się za politykami PiS jakby wdepnęli w coś cuchnącego. Ile to kosztowało? Kto za to odpowie? Smród może dopiero się zacząć, bo będzie kontrola NIK ws. majowych wyborów.

Wybory prezydenckie 2020 już wkrótce, termin zbliża się dla niektórych kandydatów jak data egzekucji marzeń. Tymczasem wybory korespondencyjne wracają. Jak podaje TVN24, jeszcze w czerwcu będzie kontrola NIK, a kontrolerzy mają wejść do KPRM, MAP, Poczty Polskiej i PWPW. O sprawie powiadomił Reporter TVN24 Radomir Wit na Twitterze.

NIK kontra wybory korespondencyjne

Okazuje się, że za kontrolę odpowiada ukochany Roberta Biedronia Krzysztof Śmiszek.

Na mój wniosek NIK przeprowadzi kontrolę w KPRM, Ministerstwie Aktywów, Poczcie Polskiej i PWPW ws (nie)wyborów. Będzie się działo. Kontrola jeszcze w tym miesiącu – ogłosił Śmiszek na Twitterze.

Ile kosztowały wybory korespondencyjne?

Onet.pl przypomina, że Poczta Polska podpisała kontrowersyjne umowy z firmami EDC Expert Direct Communication Sp. z o.o. z Piotrkowa Trybunalskiego oraz Prografix sp. z o.o. Finalnie za pakiety wyborcze zapłacono podobno ponad 60 milionów złotych. Za same worki na przewożone głosy wyborcze wystawiono rachunek na 5 mln 141 tys. 400 zł brutto.

Zagłosuj

Na kogo zagłosujesz w wyborach prezydenckich?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze