18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kaczyński pcha go coraz wyżej

PiS przejmuje polski sport. Nowa posada Czarneckiego

15.09.2021  18:19
PiS przejmuje polski sport. Czarnecki bierze się za siatkówkę
PiS przejmuje polski sport. Czarnecki bierze się za siatkówkę Fot: RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER/Eawst News

Bezczelność PiS nie zna granic. Jak ujawnia Wirtualna Polska, Komitet Polityczny PiS podjął uchwałę, zgodnie z którą europoseł Ryszard Czarnecki otrzyma nową funkcję w partii: zostanie Pełnomocnikiem PiS ds. Sportu. Miało to wywołać opór nawet wśród ekipy Kaczyńskiego. Czy nawet sport będzie w Polsce polityczny?

Co Ryszard Czarnecki wie o sporcie? Zapewne niewiele, ale to nie ma znaczenia, bo i tak Komitet Polityczny PiS zdecydował, że europoseł zostanie Pełnomocnikiem PiS ds. Sportu. Wirtualna Polska ujawnia, że ma to być „funkcja symboliczna, ale ważna przed wyborami na prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej”. Informacje o nowym stanowisku Czarneckiego potwierdziła rzeczniczka PiS Anita Czerwińska.

Czarnecki i PiS przejmują sport w Polsce. Siatkówka padnie trupem?

PiS poprzez danie politykowi takiego awansu chce mu ułatwić walkę o prezesurę i zapewnić mu poparcie działaczy. To dlatego 15 września została przyjęta uchwała zgodnie z którą europoseł PiS - a jednocześnie wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej ds. Międzynarodowych - zostanie Pełnomocnikiem Prawa i Sprawiedliwości ds. Sportu. Uchwała przeszła jednym głosem, a w partii podobno odczuwalny był intensywny opór.

Ryszard Czarnecki w rozmowie z WP Sportowe Fakty zadeklarował, że skończy z polską polityką, jeśli zostanie wybrany na szefa PZPS. Jego start w wyborach na tę funkcję jest przesądzony – ujawniło tajemnicze źródło z PiS. (Wirtualna Polska)

Sam Ryszard Czarnecki nie chce komentować sprawy w mediach.

Uważamy, że sport jest bardzo ważną częścią życia społecznego. Widzimy bardzo duży potencjał w polskich sportowcach, w polskim sporcie. I chcemy położyć także na to akcent z naszej strony, ze strony politycznej, partyjnej – powiedziała Anita Czerwińska.

Czytaj także
Przeczytaj więcej