18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mocne słowa

Czeka nas POLEXIT?! Kaczyński nie wytrzymał

15.09.2021  08:14
Jarosław Kaczyński komentuje Polexit
Jarosław Kaczyński komentuje Polexit Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Coraz głośniej mówi się o wyprowadzeniu Polski z Unii Europejskiej. Jarosław Kaczyński nie wytrzymał i w mocnych słowach wypowiedział się o Polexicie. Czy podzielimy los Wielkiej Brytanii?

Polexit — o tym się mówi! Od dawna w Polsce nad Unią Europejską wiszą czarne chmury. Czy to nasze ostatnie momenty w międzynarodowej, europejskiej organizacji? Na te głosy odpowiedział wzburzony Jarosław Kaczyński.

Cała afera wybuchła przede wszystkim po wypowiedzi Ryszarda Terleckiego, który powiedział: "Powinniśmy myśleć nad tym, jak najdalej możemy, jak najbardziej możemy współpracować. Właśnie żebyśmy wszyscy byli w Unii, ale żeby ta Unia była taka, jaka jest dla nas do przyjęcia. Jeżeli pójdzie tak, jak się zanosi, że pójdzie, to musimy szukać rozwiązań drastycznych. Brytyjczycy pokazali, że dyktatura brukselskiej biurokracji im nie odpowiada i się odwrócili, i wyszli".

Jarosław Kaczyński komentuje Polexit 

Wszyscy wiemy, że to właśnie od Jarosława Kaczyńskiego w naszym kraju pochodzą wszelkie, najważniejsze decyzje. Zatem jeśli on mówi coś na temat Unii Europejskiej, to możemy być przekonani, że kryje się w tym sporo prawdy. Tymczasem Polexit oburza prezesa PiS i po wypowiedzi Terleckiego postanowił Polakom powiedzieć, jak będzie.

Nie będzie żadnego Polexitu. To wymysł propagandowy, który po wielokroć był stosowany wobec nas. Jednoznacznie widzimy przyszłość Polski w Unii Europejskiej

- powiedział Kaczyński stanowczo w rozmowie z PAP.

"Jednocześnie jesteśmy zdecydowanie za tym, aby doprowadzić do zakończenia kryzysu, jaki widzimy w Unii Europejskiej. Traktaty w niemałym stopniu przestają obowiązywać, albo są wykorzystywane pretekstowo. Zasada równości państw też jest łamana i to w sposób bardzo drastyczny. Widać też tendencje do instrumentalizacji UE przez najsilniejsze państwa, w szczególności jedno  Niemcy. Temu musimy się przeciwstawiać. Jesteśmy za tym, by unijne traktaty zostały odpowiednio doprecyzowane tak, aby różnego rodzaju nadużycia były radykalnie utrudnione" - podkreślił jednocześnie prezes PiS.

Czujecie się uspokojeni?