18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nawet elektorat... Brutusy

DRUZGOCĄCY SONDAŻ DLA PIS. Kaczyński wpadnie w furię

Emilia Waszczuk
20.11.2021  11:19
Druzgocący sondaż dla Zjednoczonej Prawicy
Druzgocący sondaż dla Zjednoczonej Prawicy Fot: ANDRZEJ IWAŃCZUK/REPORTER

Sztandarowa reforma Zjednoczonej Prawicy pogrąży rząd? Polacy stanowczo sprzeciwiają się zmianom wprowadzanym w Polsce przez Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobro.

Nie wychodzi PiS reformowanie Polski. Nie dość, że za ich rządów dorobiliśmy się wielkiego konfliktu z Białorusią i cały świat grzmi o niehumanitarnych działaniach rządu i służb, nie dość, że politycy nic nie robią z szalejącą pandemią, nie dość, że skłócili kraj z wszystkimi dawnymi sojusznikami i doprowadzili do gargantucznych kar zarządzonych przez TSUE, to jeszcze... To jeszcze tracą wsparcie społeczeństwa. Ojej. Jak to możliwe?

Jedna z najważniejszych i najbardziej kontrowersyjnych reform, jakich podjął się rząd PiS, to zmiany w wymiarze sprawiedliwości. To między innymi przez nią TSUE już karze kraj, a grozi nam widmo jeszcze drastyczniejszych rozwiązań. To przez nieprzestrzeganie praworządności Polska cięgle nie dostała środków na odbudowę po pandemii koronawirusa. I pewnie szybko nie dostanie.

Polacy przeciw reformie wymiaru sprawiedliwości

Rząd robi wszystko, by upartyjnić sądy i prokuraturę, już nawet Trybunał Konstytucyjny obsadzili swoimi ludźmi. Problem w tym, że ich reformy zdecydowanie nie podobają się Polakom i mogą doprowadzić do politycznej banicji. Czy to właśnie przyczyni się do odsunięcia PiS od władzy?

Pracownia IBRIS przeprowadziła sondaż poparcia dla reformy wymiaru sprawiedliwości, forsowanej przez PiS we współpracy ze Zbigniewem Ziobro. Okazuje się, że zaledwie 2,8 procent społeczeństwa ocenia ją jako bardzo dobrą. "Raczej dobrze" zmiany ocenia 13 procent ankietowanych...
Aż 31 procent osób biorących udział w sondażu orzekło, że reforma wymiaru sprawiedliwości jest raczej zła, a 42,8 procent że zdecydowanie zła. W sumie przeciw działaniom rządu jest więc ponad 70 procent obywateli!

Wyborcy PiS przeciw PiS

IBRIS sprawdził także, co o reformie wymiary sprawiedliwości myślą wyborcy PiS i Zjednoczonej Prawicy. I tu kolejny cios. Niemal połowa elektoratu obozu rządzącego (49 proc.) twierdzi, że zmiany są złe. Dobrze ocenia je 43 proc., pozostali nie mają w tym temacie zdania.

Czytaj także
Przeczytaj więcej