18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

BUŁA WYBORCZA

DUDA I BUŁA. Prezydent rozdaje kajzerki za głosy. Z kiełbasą?

09.07.2020  09:26
Andrzej Duda zamienił kiełbasę wyborczą na kajzerki
Andrzej Duda zamienił kiełbasę wyborczą na kajzerki Fot: DUDA2020/Twitter

Andrzej Duda znalazł nowy sposób na wygranie wyborów prezydenckich. Teraz zamiast kiełbasy, rozdaje się bułki. Ale że mamy kryzys i wszystko koszmarnie drożeje, są to te najtańsze - kajzerki.

Przedostatni dzień kampanii wyborczej, sondaże szaleją, a kandydaci na prezydenta szukają sposobów, by przekonać do siebie wyborców. Andrzej Duda wybrał się na Śląsk, gdzie do niedawna panował gigantyczny kryzys związany z epidemią.

Przypomnijmy - przez kopalnie przetoczyła się lawina, a wśród górników odnotowano tysiące zakażeń. Zakłady pracy pozamykano, pracownicy mieli przymusową kwarantanną, a Polska nie mogła wyswobodzić się z koronawirusa.

Głos za bułkę

Kryzys epidemiczny spowodował ważne zmiany... na sklepowych półkach. Wszystko potwornie podrożało, a pensje często mocno zmalały poucinane nawet do 50 procent. Andrzej Duda postanowił więc dokarmić społeczeństwo, ale tylko pracowników kopalni i to najtańszym "surowcem". Bo jak ogłosił, pracownikom kopalń należy się szacunek.

W czwartek przed godziną 6 pojawił się ze skrzynkami bułek przed kopalnią Zofiówka. Tam ustawiającym się w kolejce pracownikom ściskał dłonie i rozdawał kajzerki. Dobrze, że nie miski ryżu...

Warto zauważyć przy tym, że o ile koronawirus w zawrotnym tempie i z ogromną siłą atakuje w kopalniach, o tyle nie robi tego na wiecach. Dlatego też prezydent mógł oddawać się porannemu ściskaniu dłoni bez dezynfekcji, a i witać ludzi bez maseczki na twarzy. Ale przecież... Jak mówił premier, epidemii bać się już nie trzeba, Polska ją podobno pokonała.

Ps. W środę mieliśmy już 36 689 zakażonych, z czego aż 1 542 osoby zmarły.

Czytaj także
Przeczytaj więcej