18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

pierwszy protest

"DUDA ŁGARZ, ŁAMIE KONSTYTUCJĘ". Polacy już wyszli na ulice

13.07.2020  20:06
Andrzej Duda "łgarz". pierwszy protest po wyborach
Andrzej Duda "łgarz". pierwszy protest po wyborach Fot: Damian Klamka/East News

Poniedziałek tuż po wyborach prezydenckich, a Polacy już wyszli na ulice. W Polsce zaczęły się pierwsze protesty przeciw władzy PiS i Andrzeja Dudy.

Wybory prezydenckie zakończone, Andrzej Duda zostaje na stanowisku. Wygrana prezydenta skutkowała szokującą i niespodziewaną zmianą - w poniedziałek poglądy i przekonania polityka odwróciły się o 180 stopni. Prezydent ogłosił, że od teraz chce w Polsce równości, łączenia i wzajemnego szacunku, a nie dzielenia społeczeństwa.

"Duda łgarz"

W poniedziałek - jeszcze przed ogłoszeniem wyników wyborów przez PKW - pojawiły się pierwsze głosy o nieprawidłowościach. Już wiadomo, że szykują się liczne protesty wyborcze. Niektórzy prognozują, że to nie koniec walki i możemy spodziewać się TRZECIEJ TURY wyborów. Miażdżący raport z kampanii prezydenckiej i wyborów przedstawili też obserwatorzy OBWE - ich zdaniem walka o prezydenturę była nieuczciwa i być może bezprawna.

Jak teraz będzie wyglądała Polska? Różnica między wygranym i przegranym to zaledwie kilkaset tysięcy głosów obywateli. Niemal połowa społeczeństwa ma więc powody do niezadowolenia. Pierwsi Polacy już wyszli na ulice, a prognozuje się, że wkrótce protestów może być dużo więcej i to w zmasowanej formie.

W Warszawie przed Pałacem Prezydenckim pojawiła się w poniedziałek grupa Obywateli RP, Przynieśli ze sobą gigantyczny transparent informujący o ich sprzeciwie wobec władzy "łgarza".

My niżej podpisani obywatele RP oświadczamy, że Andrzej Duda jest łgarzem i krzywoprzysiężcą

- widniało na transparencie.

Nasze oświadczenie będziemy ponawiać, dopóki Andrzej Duda:

- nie trafi pod osąd Trybunału Stanu za uporczywe i świadome łamanie Konstytucji RP, której przysięgał strzec;
- nie przyjmie ślubowania trzech legalnie wybranych sędziów Trybunału Konstycyjnego, do czego zobowiązuje go Konstytucja - czytamy dalej.

Protest przed Pałacem Prezydenckim
Protest przed Pałacem Prezydenckim
Przeczytaj więcej
Komentarze