18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Duda w raju, podpisuje

ZNÓW DWA MILIARDY DLA TVP!!! Długopis poszedł w ruch

Emilia Waszczuk
03.02.2022  11:23
Andrzej Duda podpisał ustawę budżetową. TVP znów dostanie 2 miliardy
Andrzej Duda podpisał ustawę budżetową. TVP znów dostanie 2 miliardy Fot: Adrian Ciężki/REPORTER

Andrzej Duda zatwierdził dofinansowanie mediów publicznych. Telewizja Polska i Polskie Radio znów dostaną prawie dwa miliardy złotych z pieniędzy podatników. 

Długopis poszedł w ruch, od kilku dni Andrzej Duda zawzięcie oddaje się swemu ulubionemu zajęciu. Podpisuje kolejne ustawy i zapewne niezmiernie się przy tym cieszy. Teraz zaś przyklepał wsparcie swej ulubionej propagandówki.

Prezydent podpisał ustawę zatwierdzającą budżet na 2022 rok. PiS ma problem ze znalezieniem pieniędzy na podwyżki dla lekarzy czy nauczycieli i dofinansowanie służby zdrowia, by Polacy mieli gdzie się leczyć, ale tradycyjnie już lekką ręką odda 2 miliardy złotych mediom publicznym.

2 miliardy dla TVP i PR. Ustawa podpisana

Ustawa uchwalająca budżet na 2022 rok została przyjęta przez rząd już jesienią 2021 roku, a w grudniu trafiła pod obrady sejmu. Później przechodziła przez obrady Sejmu i Senatu, który zażądał wprowadzenia w niej około 60 poprawek. Zakładały one między innymi przeznaczenie 6,5 miliarda złotych na podwyżki dla nauczycieli czy 10 miliardów na transformację energetyczną. Politykom PiS oczywiście takie wydatki na rękę nie są i poprawki odrzucili.

Jak wiadomo, edukowanie młodych pokoleń nie leży w interesie partii rządzącej, co innego ogłupianie propagandą TVP. Stąd też kolejne miliardy na media publiczne. Ustawa budżetowa na 2022 rok zakłada przeznaczenie na ten cel wsparcia w wysokości 1,95 mld złotych. Ile z tej kwoty dostanie Telewizja Polska? 

Biorąc pod uwagę poprzednie lata (jak na razie PiS dwukrotnie dofinansowywało miliardami media publiczne), TVP może liczyć na sowitą dotację. W 2021 roku z 1,95 mld środków zgarnęła zdecydowaną większość przyznanych przez PiS pieniędzy - 1,71 mld złotych.

logo Tu się dzieje