18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mocne uderzenie

DYMISJA Adama Niedzielskiego to kwestia czasu?

17.01.2022  21:42
Dymisja Adama Niedzielskiego?! Czarne chmury nad głową ministra zdrowia
Dymisja Adama Niedzielskiego?! Czarne chmury nad głową ministra zdrowia Fot: Mateusz Grochocki/East News

Adam Niedzielski jest nie tylko ministrem zdrowia, ale również twarzą walki z koronawirusem. Od dłuższego czasu nad jego głową gromadzą się wyjątkowo czarne chmury.

Walka z pandemią koronawirusa trwa od wielu miesięcy, a skutków nie widać. Ludzie umierają w przepełnionych szpitalach, a rząd nie wprowadza nowych obostrzeń. W obliczu takiej sytuacji 13 z 17 członków Rady Medycznej postanowiło odejść i więcej nie doradzać premierowi, który ignoruje lekarskie zalecenia.

Dymisja Adama Niedzielskiego?! Czarne chmury nad głową ministra zdrowia

Tym samym największe czarne chmury zgromadziły się nad głową ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Dymisji szefa resortu zdrowia domaga się przede wszystkim wściekła w obliczu tych wydarzeń opozycja.

Adam Niedzielski nie potrafił współpracować z lekarzami, przegrał z pandemią i musi odejść. Zwrócimy się do innych klubów opozycyjnych, aby wspólnie, jako opozycja, złożyć wniosek o dymisję szefa resortu zdrowia

- zapowiedział w piątek, 14 stycznia 2022 roku, szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski.

"My się nie zgadzamy na to, żeby 100 tysięcy zgonów było odtworzonych za kilka bądź kilkanaście miesięcy. Chcemy walczyć z piątą, a może szóstą falą pandemii" - mówił ponadto Gawkowski. Zapowiedział, że Lewica zwróci się do innych klubów opozycyjnych, by wspólnie jako opozycja złożyć wniosek o odwołanie Adama Niedzielskiego z funkcji ministra zdrowia.

W reakcji na wydarzenia związane z Radą Medyczną i z uwagi na 5. falę pandemii koronawirusa, która już jest naszym problemem, Adam Niedzielski wydał dziś specjalne oświadczenie. Jak się okazuje, gromy na jego głowę spadają również ze strony innych polityków, w tym samym czasie. Czy faktycznie przyjdzie mu wkrótce pożegnać się z urzędem?

Mogę pani powiedzieć, że w środowisku PiS dojrzewa przekonanie, że minister Niedzielski nie sprawdza się na swojej funkcji, a Rada Medyczna powinna być wymieniona

- zdradził polityk PiS.

Minister Niedzielski swoimi wypowiedziami quasi-politycznymi, próbując prowadzić własną politykę, występuje często przeciwko części własnego zaplecza politycznego w Sejmie pokazuje, że nie ma kwalifikacji politycznych do pełnienia tej funkcji

- dodaje Jan Maria Jackowski i zapowiada, że "zdaniem części osób w obozie rządzącym, potrzebna jest korekta personalna w ministerstwie".

Myślicie, że Adam Niedzielski jakoś odpowie opozycji oraz swojej rodzimej partii i będzie się w obliczu takich zarzutów bronił?

logo Tu się dzieje