18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

paszport albo zabawa

DZIWNY POMYSŁ NIEDZIELSKIEGO. Chce dużych zmian w obostrzeniach

Emilia Waszczuk
09.06.2021  08:56
Dziwny pomysł niedzielskiego. Chce dużych zmian w obostrzeniach
Dziwny pomysł niedzielskiego. Chce dużych zmian w obostrzeniach Fot: Mateusz Grochocki/East News

Adam Niedzielski chce mocno rozszerzyć działanie paszportów covidowych. Zielone certyfikaty miałyby nie tylko pozwalać na zagraniczne wyjazdy, ale tez rozrywki w Polsce.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski zdradził pierwsze informacje odnośnie nowych regulacji pandemicznych. Polityk chce zmian w dopuszczaniu obywateli do życia społecznego, nawet jeśli nie mają pełnego szczepienia. Założenia jego pomysłu mogą mocno zaskoczyć.

Branża koncertowo-eventowa jest jedną z najbardziej dotkniętych przez pandemię. Muzycy i całe zaplecze nie mogli pracować przez ponad rok. Teraz rząd w końcu – teoretycznie – koncerty otworzył, ale ciągle wydarzenia te obarczone są szeregiem obostrzeń.

Zmiany w obostrzeniach. Dziwny pomysł Niedzielskiego

W koncertach, na których organizatorzy nie są w stanie zapewnić miejsc siedzących uczestnikom, zgromadzić się może maksymalnie 250 osób, przy czym do limitów nie wlicza się osób zaszczepionych. Adam Niedzielski chce tę grupę rozszerzyć i wprost przyznaje – paszporty covidowe stają się faktem i nie będą sprawdzane wyłącznie na granicach.

Niedzielski chce, aby w wydarzeniach muzycznych czy innych imprezach mogły uczestniczyć także osoby bez szczepień, ALE. Aby pójść na koncert, trzeba posiadać status ozdrowieńca lub świeży wynik testu na obecność koronawirusa SARS-COV-2 w organizmie.

Nie chcesz się szczepić? OK. Ale jeśli chcesz bawić się w tłumie, wykonaj test, za który raczej będziesz musiał zapłacić z własnej kieszeni – inaczej Sanepid wrzuci cię na chwilę w kwarantannę i może nie zdążyć wypuścić...

Udostępnimy aplikację, która umożliwi czytanie tych certyfikatów. Wtedy będziemy się po prostu zastanawiali czy nie poszerzyć tej bazy, bo będzie możliwość udokumentowania tego statusu

-powiedział we wtorek Adam Niedzielski.

Czytaj także
Przeczytaj więcej