18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Bosak wyleciał ze studia

Zadyma na debacie wyborczej TVP. Konfederacja walczyła o flagę

02.10.2019  08:05
Krzysztof Bosak (Konfederacja) kontra TVP - debata wyborcza w cieniu skandalu
Krzysztof Bosak (Konfederacja) kontra TVP - debata wyborcza w cieniu skandalu Fot: Jan Bogacz/TVP/East News

Debata wyborcza w TVP przeszła do historii, na szczęście mamy to już za sobą. Jednak zanim program się rozpoczął, doszło do awantury. Konfederacja walczyła, by na stanowisku Jacka Wilka mogła pozostać flaga Polski, na co nie chcieli zgodzić się pracownicy telewizji. Krzysztof Bosak relacjonował całe zamieszanie na Twitterze.

Debata wyborcza w TVP w cieniu skandalu. Jacek Wilk (Konfederacja) chciał, by na jego stanowisku w studiu stała mała polska flaga. Pracownicy telewizji publicznej nie chcieli na to pozwolić, więc do akcji wkroczył Krzysztof Bosak.

Flagę żeście państwo wnieśli bez naszej zgody. Była rozmowa na ten temat, jesteśmy gospodarzem tej debaty, więc to my ustalamy reguły – mówił „producent widowiska”, który nie chciał ujawnić swojego nazwiska.

Krzysztof Bosak apelował, by nie dekoncentrować kandydata Konfederacji i nie naruszać jego nietykalności osobistej. Finalnie flaga została w studiu, a Krzysztof Bosak został zmuszony do jego opuszczenia. Opublikował jednak na Twitterze nagranie wideo z incydentu.

Konfederacja kontra TVP

Konfederacja już wcześniej miała na pieńku z TVP, bo złożyła w pozew trybie wyborczym przeciw telewizji publicznej. Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał wyemitowanie w „Wiadomościach” przeprosin za nierzetelne omówienie sondażu wyborczego z pominięciem tego ugrupowania.

Bosak i Wilk (Konfederacja) - debata wyborcza w TVP i polska flaga