18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

A Polacy płacą dalej miliony...

Do kiedy Kaczyński będzie miał ochronę? PiS ujawnia

Wojciech Kozicki
13.05.2021  14:24
Ochrona Kaczyńskiego - do kiedy Polacy będą ponosili koszty?
Ochrona Kaczyńskiego - do kiedy Polacy będą ponosili koszty? Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Ochrona Jarosław Kaczyńskiego od dawna budzi ogromne emocje, a koszty jego ochrony mrożą krew w żyłach. Jak długo prezes PiS będzie obstawiony przez ochroniarzy za pieniądze Polaków? Prawo i Sprawiedliwość wydało w tej sprawie oficjalne oświadczenie.

Media od dawna trąbią o tym jakie są koszty ochrony Jarosława Kaczyńskiego. Rodzi  się pytanie, jak długo Polacy będą płacili miliony za jego obstawę? W odpowiedzi na publikację TVN24, Prawo i Sprawiedliwość wydało oświadczenie, w którym zapewniło, że tak długo, jak jego przeciwnicy polityczni będą wzywać do »patroszenia« czy »odstrzeliwania« prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, będzie miał on ochronę”.

Koszty ochrony Kaczyńskiego, oświadczenie PiS

Dziennikarze TVN24 opublikowali niedawno dane, z których wynika, że podczas miesięcznej obserwacji nawet 40 policjantów i ochroniarzy z prywatnej firmy pilnuje codziennie domu Jarosława Kaczyńskiego.

 Zapewnieniem bezpieczeństwa urzędnikom państwowym powinna zajmować się Służba Ochrony Państwa (byłe Biuro Ochrony Rządu), a nie policja i prywatni ochroniarze. Efekt jest taki, że za bezpieczeństwo wicepremiera i prezesa PiS podatnik płaci potrójnie – pisze TVN24.pl.

PiS publikuje oficjalne oświadczenie w odpowiedzi na medialne doniesienia o ochronie Kaczyńskiego. Zwraca uwagę, że jest ona konieczna ze względu m.in. na  agresywne i wzywające do przemocy hasła, które wznoszą uczestnicy zgromadzeń wspierających opozycję. Podkreślają, że ta agresja nigdy nie została potępiona przez opozycję, a co więcej, jej politycy inspirują agresywne zachowania. Ujawniono również, że do siedziby partii regularnie wpływają groźby.

W kwestii działań policji dotyczących zapewnienia bezpieczeństwa, ocena sytuacji i decyzje należą do jej kierownictwa i oparte są na stosowanych w tej służbie procedurach. W przypadku Jarosława Kaczyńskiego są one związane z pełnieniem funkcji wicepremiera, odpowiedzialnego za bezpieczeństwo oraz lidera partii politycznej, które zgodnie z art. 11 Konstytucji są elementem demokratycznego porządku państwa – podaje PiS na Twitterze.

Czytaj także
Przeczytaj więcej